آژانس دیجیتال سها مارکتینگ

طراحی موشن گرافیک و تیزر تبلیغاتی

طراحی موشن گرافیک و تیزر تبلیغاتی

این روزها دیگر تبلیغات سنتی به‌تنهایی جواب‌گوی نیاز کسب‌وکارها نیست و ما باید از چشم و گوش مخاطب‌های‌مان برای انتقال پیام حرفه‌مان استفاده کنیم و آن‌ها را با تصاویر متحرک، ویدیوها و کلیپ‌های گرافیکی ترغیب کنیم.

طراحی موشن گرافیک و تیزر تبلیغاتی، از جمله روش‌های کارآمد است که در وایرال شدن نام برند بر سرزبان‌ها بسیار موثر است. اما؛ هر تیزر موشن گرافیکی در شناخت بهتر برند و تاثیرگذاری مثبت روی مخاطب موثر است؟

گاهی ساخت تیزرهای تبلیغاتی، توسط افراد بی‌تجربه که در مورد بازار هدف و کسب‌و‌کار شما، شناخت چندانی ندارند و تحقیقات مناسب را انجام نداده‌اند؛ نه‌تنها منجر به پیشرفت کسب‌و‌کارتان نمی‌شود؛ بلکه موجب بدنامی نام برند و زوال شما از جایگاه فعلی‌تان خواهد شد.

ساخت انواع تیزر تبلیغاتی و موشن گرافیک، براساس تحقیقات انجام شده روی کسب‌و‌کار شما، یکی از خدمات «سهامارکتینگ» است که با ظرافت، دقت و خلاقیت هرچه تمام‌تر، انجام می‌شود.

موشن گرافیک؛ هنری پویا و جذاب برای جلب توجه

موشن گرافیک (Motion Graphics) یک فرآیند طراحی گرافیکی است که در آن از اجزاء گرافیکی متحرک در ویدیوها، فیلم‌ها یا تصاویر پویا استفاده می‌شود.

این تکنیک هنری، برای جلب توجه، ایجاد ارتباط مؤثر با مخاطبان و انتقال پیام‌ به شکلی جذاب و قابل فهم، بسیار کاربردی است.

نرم‌افزارهای مختلفی برای طراحی موشن گرافیک وجود دارند که به طراحان، امکان ساخت جلوه‌های ویژه و خلاقانه را می‌دهند و محتوای‌شان برای مخاطبان، جذاب و منحصربه‌فرد است.

موشن گرافیک چگونه در بازاریابی موثر است؟

موشن گرافیک با ایجاد تجارب بصری جذاب، روی بازاریابی؛ تاثیرگذاری به مراتب بیشتری دارد و ارتباط با مخاطبان را به شکل قابل توجهی افزایش می‌دهد. این روش بازاریابی به دلایل زیر تأثیرگذار است:

1. جذابیت بالا؛

موشن گرافیک به دلیل تحرک و حرکت اجسام گرافیکی، توجه مخاطبان را به خود جلب و جذابیت فراوانی ایجاد می‌کند.

2. انتقال پیام بهتر؛

با استفاده از موشن گرافیک، پیام‌ها و مفاهیم پیچیده را می‌توان به‌صورت ساده‌تر و قابل فهم‌تر بیان کرد. این امر موجب افزایش درک مخاطب از محتوا می‌گردد.

3. ایجاد هویت برند؛

طراحی‌های خلاقانه و یکنواخت در موشن گرافیک، به برند این فرصت را می‌دهد که هویت منحصربه‌فردش را در ذهن مخاطبان ماندگار کند.

4. افزایش درگیری؛

موشن گرافیک‌ها باعث افزایش درگیری مخاطبان با محتوا می‌شوند و انگیزه‌ی آن‌ها را برای تماشای و انتشار محتوا افزایش می‌بخشد.

5. شناسایی آسان؛

موشن گرافیک‌ها چون در ذهن‌ها به یادماندنی و ماندگارند، به مخاطبان اجازه می‌دهند، به‌راحتی برند و محصول را در میان رقبا شناسایی کنند.

6. ارتقاء رتبه سئو.

استفاده از محتواهای تصویری متحرک در وب‌سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی، به ارتقاء درجه‌بندی سئو و بهبود رتبه‌ سایت‌ها در موتورهای جست‌وجو کمک می‌کند.

به‌طور کلی، موشن گرافیک به دلیل ویژگی‌های منحصربه‌فردش، ذهن مخاطب را درگیر خود می‎کند، در شناسایی برند موثر است و ارتقاء کمپین‌های بازاریابی را تضمین می‌کند.

انواع موشن گرافیک در بازاریابی

موشن گرافیک‌ها به شکل‌ها و انواع مختلف طراحی می‌شوند. برخی از انواع موشن گرافیک‌ها عبارتند از:

• انیمیشن تبلیغاتی؛

انیمیشن‌های کوتاه و جذاب برای تبلیغ محصولات و خدمات در شبکه‌های اجتماعی، تلویزیون یا وب‌سایت‌ها استفاده می‌شوند.

• ویدئوهای آموزشی؛

موشن گرافیک‌ها برای توضیح و آموزش مفاهیم و روندها به‌صورت گام‌به‌گام و تصویری استفاده می‌شوند.

• کلیپ‌های تبلیغاتی؛

از کلیپ‌های تبلیغاتی برای ساخت ویدیوهای کوتاه و جذاب برای تبلیغ کمپین‌ها و تخفیف‌ها استفاده می‌شود.

• تیترها و جلوه‌های ویژه؛

موشن گرافیک‌ها برای ایجاد جلوه‌های ویژه و جذاب در فیلم‌ها، ویدیوها و سایر محتواها استفاده می‌شوند.

• کارتون‌ها و انیمیشن‌ها؛

موشن گرافیک‌ها برای ساخت انیمیشن‌ها و کارتون‌ها به‌صورت دستی یا کامپیوتری به‌کار گرفته می‌شوند.

• ویدیوهای اجتماعی؛

موشن گرافیک‌ها برای انتشار محتواهای اجتماعی جذاب و مؤثر کاربرد دارند.

• ویدئوهای پروموشنی.

موشن گرافیک‌ها برای معرفی و تبلیغ محصولات و خدمات به شکل پروموشنی استفاده می‌شوند.

جهت دریافت مشاوره رایگان با ما در ارتباط باشید.

عوامل موثر بر هزینه ساخت موشن گرافیک

عوامل مختلفی روی هزینه ساخت موشن گرافیک اثر می‌گذارد که در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

1. مدت زمان؛

 هر چه مدت زمان موشن گرافیک بیشتر باشد، هزینه تولید آن بیشتر است.

2. پیچیدگی محتوا؛

موشن گرافیک‌هایی که با انیمیشن‌ها، جزییات پیچیده، افکت‌های ویژه و گرافیک‌های خاص و متنوع، تولید می‌شوند، نسبت به موشن گرافیک‌های ساده، هزینه بیشتری دارند.

3. کیفیت تولید؛

استفاده از تجهیزات پیشرفته، تیم حرفه‌ای و متخصص در طراحی و کیفیت بالای تولید، هزینه‌ی ساخت را افزایش می‌دهد.

4. استفاده از ویژگی‌های خاص؛

اگر موشن گرافیک شما نیاز به قابلیت‌های خاص مانند 3D، افکت‌های ویژه، ترکیب با فیلم‌ها و … دارد، هزینه تولید آن بیشتر خواهد‌شد.

5. حجم پروژه؛

اندازه پروژه و تعداد اسکن‌ها، صحنه‌ها و فریم‌ها نیز روی هزینه تأثیر می‌گذارد.

6. مدت زمان تحویل.

اگر تحویل موشن گرافیک باید در زمان کوتاه‌تری انجام شود، احتمال افزایش هزینه‌ی آن وجود دارد.

تیزر تبلیغاتی؛ خلق جذابیت در کمترین زمان

تیزر تبلیغاتی، نوعی ویدیو کوتاه و مؤثر است که با طراحی خلاقانه و منحصربه‌فرد تولید می‌شود و هدفش بیشتر سرنخ دادن و جلب حس کنجکاوی بیننده در مورد محصول است.

مدت زمان اغلب تیزرهای تبلیغاتی، کمتر از یک دقیقه است تا در انواع شبکه‌های اجتماعی، تلویزیون، وب‌سایت‌ها و سایر رسانه‌ها قابل انتشار باشند.

تیزرها اطلاعات زیادی در اختیار بیننده نمی‌گذارند و هدف‌شان بیشتر مشغول‌کردن ذهن مخاطب تا رونمایی محصول است. این ویدیوها بخشی از کمپین‌های تبلیغاتی هستند و در ذهن مخاطب انگیزه برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت محتوای کامل‌تر ایجاد می‌کنند.

انواع تیزرهای تبلیغاتی

تیزرهای تبلیغاتی بسیار متنوع هستند و بسته به هدف و مخاطب مورد نظر، از طریق شبکه‌های اجتماعی، تلویزیون، وب‌سایت‌ها، سینما و سایر رسانه‌ها انتشار می‌یابند. برخی از انواع تیزرهای تبلیغاتی عبارتند از:

• تیزر تبلیغاتی رئال؛

تیزرهای تبلیغاتی رئال (Real) فیلم‌هایی هستند که در تعامل با انسان‌های حقیقی در محیط واقعی ساخته می‌شوند و خود محصول نیز واقعی است. این تیزرها، اغلب استوری لاین یا خط داستانی مشخص دارند و به بیننده می‌خواهند پیامی خاص را منتقل کنند.

• تیزر تبلیغاتی انیمیشن؛

تیزر انیمیشن، نوعی از تیزر گرافیکی است که با استفاده از نرم‌افزارهای کامپیوتری و تکنیک‌های انیمیشنی، شخصیت‌ها و فضاهای غیر واقعی و کارتونی را می‌سازند. اغلب، تیزرهای تبلیغاتی انیمیشن برای تبلیغ اسباب‌بازی، انیمیشن‌ها و محصولات کودکان و نوجوانان استفاده می‌شوند.

• تیزر رئال انیمیشن.

این نوع از تیزرهای تبلیغاتی، ترکیبی از دو مدل بالا هستند، یعنی افراد حقیقی را با تصاویر انیمیشن ترکیب می‌کنند. این نوع از تیزرها اغلب برای تبلیغ خوراکی یا محصولات آموزشی مخصوص کودکان و نوجوانان استفاده می‌شوند.

عوامل موثر در قیمت ساخت تیزر تبلیغاتی حرفه‌ای

1. مدت زمان تیزر؛

تیزرهای تبلیغاتی کوتاه‌تر، ارزان‌تر از تیزرهای تبلیغاتی طولانی‌ هستند.

2. سطح پیچیدگی تیزر؛

تیزرهای تبلیغاتی پیچیده‌ که نیاز به جلوه‌های ویژه یا بازیگران بیشتری دارند، لوکیشن و موقعیت فیلم‌برداری آن خاص است یا از کارگردان‌ها و تیم تولید مشهورتر استفاده می‌کند، اغلب گران‌تر از تیزرهای تبلیغاتی ساده‌ هستند.

3. رسانه‌ی پخش تیزر؛

تیزرهای تبلیغاتی که در تلویزیون پخش می‌شوند، اغلب گران‌تر از تیزرهای تبلیغاتی هستند که در اینترنت پخش می‌شوند.

4. زمان پخش تیزر.

 تیزرهای تبلیغاتی که در رسانه‌ای همچون تلوزیون در زمان‌های پربیننده پخش می‌شوند، گران‌تر از تیزرهای تبلیغاتی در ساعات کم‌بیننده و معمولی هستند.

سهامارکتینگ و طراحی تیزر تبلیغاتی و موشن گرافیک برای شما

سهامارکتینگ، خدمات حرفه‌ای در زمینه طراحی تیزر تبلیغاتی و موشن گرافیک به شما ارائه می‌دهد. تیزرهای تبلیغاتی و موشن گرافیک، ابزار قدرتمندی هستند که با استفاده از آنها می‌توانید پیام‌ها و اهداف تبلیغاتی خود را به صورت جذاب، خلاقانه و مؤثر به مخاطبان منتقل کنید.

تیم ما با استفاده از تخصص و تجارب‌شان، تیزرهای تبلیغاتی و موشن گرافیک‌هایی با کیفیت بالا و استاندارد می‌سازند که در جلب توجه مخاطبان و ترغیب آن‌ها به اقدام، بسیار مناسب و کارآمد هستند.

از تولید تیزرهای تبلیغاتی رئال، انیمیشن‌های جذاب تبلیغی، تیزرهای انگیزشی، تبلیغات رسانه‌های اجتماعی تا تیزرهای تبلیغاتی اینفلوئنسری، ما با انعطاف‌پذیری و تنوع بالا، بهترین راه‌حل‌ها را برای نیازهای بازاریابی شما ارائه می‌دهیم.

با تمرکز بر طراحی و ساخت تیزرهای تبلیغاتی و موشن گرافیک‌های متناسب با هدف کسب‌وکارتان، سها مارکتینگ با شما همراه خواهد بود تا بتوانید بهترین نتیجه را از تبلیغات و بازاریابی خود به‌دست آورید. با ما تماس بگیرید و تجربه‌ای منحصربه‌فرد از تبلیغات موثر را تجربه کنید.

سها مارکتینگ، مجموعه‌ای که شما را برای راه اندازی کسب و کار همراهی نموده و در حین مسیر نیز تا رسیدن به موفقیت، کنار شما خواهد بود.

02191091034

تهران، میدان هفت تیر، ابتدای بزرگراه مدرس، پلاک 55

info@sohamarketing.com

مشاوره رایگان

به مشاوره نیاز دارید؟
پیمایش به بالا