آژانس دیجیتال سها مارکتینگ

7 راهکار موثر در لینکدین مارکتینگ!

لینکدین مارکتینگ

آیا می‌دانستید 774 میلیون فالور فعال، در لینکدین سراسر جهان حضور دارند؟ تا به حال به فرصت نابی که این تعداد بالای فالور برای رشد و توسعه کسب و کارتان ایجاد می‌کند؛ فکر کرده‌اید؟ به نظر شما چطور می‌توان از این پلتفرم که یکی از پلتفرم‌های برتر جهان است، برای آگاهی از برند، افزایش سرنخ و تبدیل‌، توسعه شبکه و در نهایت بالا بردن درآمد استفاده کرد؟

حقیقت این است که لینکدین مارکتینگ می‌تواند یک ابزار قدرتمند برای استراتژی محتوای رسانه‌های اجتماعی شما باشد. ما در سهامگ سعی می‌کنیم، با ارائه یک مقاله جامع و مختصر در رابطه با آموزش لینکدین مارکتینگ به شما کمک کنیم تا از این ابزار قدرتمند در جهت رشد و توسعه کسب و کار خود استفاده کنید. پس چنانچه به این مبحث علاقه‌مند هستد، با ما در ادامه مقاله همراه باشید.

لینکدین مارکتینگ چیست؟

لینکدین مارکتینگ یا بازاریابی مارکتینگ، در واقع یکی از زیر مجموعه‌های بازاریابی و در واقع بخش جدایی‌ناپذیر و موثر شبکه‌های اجتماعی کسب و کار است که از آن می‌توان برای معرفی برند، ایجاد ارتباط قوی با مخاطب، تولید سرنخ، جلب اعتماد مخاطب، افزایش کانال‌های فروش و در نهایت به ثمر رساندن اهداف بازاریابی استفاده کرد. 

مهم‌ترین مزیتی که که لینکدین دارد، این است که به شما فرصت ارتباط مستقیم با کسب و کارها و جذب مخاطب را می‌دهد. 

وقتی صحبت از لینکدین مارکتینگ می‌شود، اغلب افراد احساس می‌کنند که این پلتفرم مهم نبوده و برای بازاریابی سراغ رسانه‌های اجتماعی دیگر همچون فیس بوک، اینستاگرام و توییتر می‌روند و کمتر به سراغ این ابزار کارآمد می‌آیند. در حالیکه بازاریابی لینکدین 227 درصد موثرتر از فیس بوک و توییتر، سرنخ ایجاد می‌کند.

لینکدین
لینکدین یک ابزار کارآمد است که در مدت زمان کمتر از 20 سال، توانست به عنوان یک ابزار کارآمد و موفق در بازاریابی شناخته شود.

راهکارهای موثر لینکدین مارکتینگ

تا اینجا متوجه شدید که لینکدین یک ابزار کارآمد در امر بازاریابی و کسب و کار است. در این قسمت به شما خواهیم گفت که چگونه می‌توانید با استفاده از راهکارهای موثر، در لینکدین بازاریابی کنید.

ساخت پروفایل حرفه‌ای و تأثیر آن در لینکدین مارکتینگ

اولین قدمی که در ساخت لینکدین مارکتینگ باید بردارید، ساخت یک صفحه پروفایل جامع و کامل است که به مخاطب اطلاعاتی کامل در زمینه نام، نوع کسب و کار، اطلاعات تماس، تصویر لوگو، محصولات و خدماتی که شرکت ارائه می‌دهد، آدرس سایت و دیگر شبکه‌های اجتماعی‌تان بدهد.

بیشتر بخوانید  رازهای تولید محتوای جذاب و پربازدید در اینستاگرام
به روزرسانی صفحه پروفایل
اگر می‌خواهید در زمینه بازاریابی در لینکدین موفق باشید، پروفایل خود را مدام به روزرسانی کرده، مهارت‌ها و دستاوردهای‌تان را افزایش دهید و آخرین نمونه کارهایتان در صفحه پروفایل‌تان قرار دهید.

بررسی رقبا و تأثیر آن در لینکدین مارکتینگ

پس از اینکه صفحه پروفایل‌تان را ساختید، به بررسی رقبایتان بپردازید. بررسی رقبا به شما کمک می‌کند تا متوجه شوید، وضعیت آنها در دنیای بازاریابی چگونه است؟ چه برنامه‌های برای مارکتینگ خود دارند؟ ارتباطشان با مخاطب‌ در چه وضعیتی است؟ صفحه پروفایل‌شان چطور ساخته شده؟ روی چه کلمات کلیدی فعالیت کرده و محتوا تولید می‌کنند و ….

انتشار محتوای هدفمند و تأثیر آن در لینکدین مارکتینگ

یکی از نکات بسیار مهم در بازاریابی در لینکدین، تولید محتوایی جذاب، گیرا و باکیفیت است. به گونه‌ای که مخاطب برای مطالعه آن راغب شده و نسبت به آن واکنش نشان دهد. برای تولید محتوا سراغ ایده‌های تکراری نروید. همواره ارائه ایده‌های جذاب و ناب در قالب کسب و کار، نشان از تفکر سازنده مدیران آن کسب و کار دارد. بنابراین از انجام کارهای تکراری پرهیز کرده و خلاق باشید.

یک محتوای هدفمند و باکیفیت چه شرایطی دارد؟

۱-  با پرسش شروع می‌شود.
آمارها نشان می‌دهد، مخاطب‌ها با جملات پرسشی 50 درصد بیشتر از جملات عادی ارتباط برقرار می‌کنند.

۲- کال تو اکشن (CAT) دارد.
یکی از روش‌های موثر در افزایش ارتباط با مخاطب این است که از او بخواهید کاری را برای شما انجام دهد. به قول معروف، محتوا دعوت به اقدام داشته باشد.

۳- تصاویر مناسب دارد.
آمارها نشان می‌دهد استفاده از تصاویر مناسب و باکیفیت، 6 برابر محتوهای متنی تأثیرگذاری دارند.

۴- دارای محتواهای ویدیویی است.
یکی از مهم‌ترین روش‌های افزایش مخاطب و ایجاد ارتباط با آن، ساخت ویدیو‌های باکیفت و کمتر از 1 تا 2 دقیقه است.

تعریف مخاطب و جامعه هدف
تعریف دقیق مخاطب‌ها و هدف‌ها، موجب می‌شود تا شما راحت‌تر به سرنخ ‌های موثر و کارآمد برسید.

بهینه سازی صفحه خود در جستجو و تأثیر آن در لینکدین مارکتینگ

بهیه‌سازی درست و اصولی شرکت، موجب می‌شود که شما و شرکت‌تان در بین افرادی که در جستجوی تخصص و یا محصولات شما هستند، بهتر دیده شوید. در همین زمینه، از هشتگ‌های موثر استفاده کنید.

شاید در نگاه اول، هشتگ‌ها برای تاکید در پست لینکدین شما استفاده شده‌باشند. اما در واقع آنها به دیده شدن محتوای شما کمک می‌کنند و استراتژی بازاریابی‌تان را بهبود می‌بخشند. البته به یاد داشته باشید استفاده زیاد از هشتگ گذاری نه تنها در بهبود لینکدین مارکتینگ شما موثر نیست، بلکه کارایی آن را نیز کاهش می‌دهد.

برای اینکه بتوانید از هشتگ‌های مناسب استفاده کنید، باید در نوار جستجو هر هشتگی که مد نظرتان هست را زده و تعداد دنبال کننده‌های آن را بررسی کنید. در نهایت با انتخاب 3 تا 5 هشتگ با تعداد فالور مختلف، بازاریابی‌تان را شروع کنید.

بیشتر بخوانید  کلید دروازه موفقیت در سازمان‌ها؛ بازاریابی B2B

توجه داشته باشید در ابتدای کار، زیاد روی هشتگ‌ها با تعداد فالور بالا تمرکز نکنید. هشتگ‌های مرتبط اما کمتر شناخته شده با تعداد فالور کمتر برای شما که در آغاز راه هستید، بهتر است. هشتگ‌های کمتر استفاده شده، مخاطبانی را به شما می‌دهد که با محتوای لینکدین‌تان درگیر هستند و شاید بتوان گفت مخاطب‌های هدف شما هستند.

هشتگ گذاری در لینکدین
یکی از روش‌های تأثیرگذار در لینکدین مارکتینگ، استفاده از 3 تا 5 هشتگ در صفحه کسب و کارتان است.

استفاده از مقالات خارجی و تأثیر آن در لینکدین مارکتینگ

الگوریتم لینکدین از اشتراک گذازی لینک به مقاله‌ها در وبلاگ‌ها و یا وب سایت‌ها استقبال کرده و حتی رتبه آن را بالا می‌برد و تا زمانی که محتوای ارسال شده ارزش داشته باشد و به درد مخاطب بخورد، آن را نشان می‌دهد. پس از این قابلیت به خوبی استفاده کنید.

در محتواهای تولید شده، می‌توانید به طور مستقیم به وب سایت نویسنده لینک دهید و یا او را در محتوا تگ کرده و یا از هشتگ‌های او برای اعتبار دادن استفاده کنید.

با تگ کردن نویسنده در محتوا، ممکن است که نویسنده، مقاله شما را باز نشر دهد و یا در زیر آن کامنت بگذارد. این امر موجب شده تا محتوا و یا پیج‌تان بیشتر دیده شود.

تولید محتواهایی با طول مطلب مختلف و تأثیر آن در لینکدین مارکتینگ

تولید محتوا با یک طول یکسان و یکنواخت، کسب و کار شما را تبدیل به یک شخصیت اجتماعی مونولوگ یا تک گو می‌کند. این امر در ارتباطتان با مخاطب به عنوان یک امتیاز منفی محسوب می‌شود. 

بنابراین از محتواها با طول متن مختلف استفاده کنید. از تصاویر و یا ویدیو مرتبط با محتوا استفاده کنید. این امر در افزایش مخاطب و ارتباط گیری آن بسیار کارآمد خواهد بود.

داشتن برنامه منظم و تأثیر آن در لینکدین مارکتینگ

چیزی که در لینکدین مارکتینگ صفحه شما بسیار موثر است، داشتن یک برنامه منظم و ثابت است. به گونه‌ای که مخاطب بتواند به شما اعتماد کند و بداند محتواهای شما در چه زمان و یا ساعتی بارگذاری می‌شوند. 

پیشنهاد می‌شود، برنامه‌ای را انتخاب کنید که برای تجارب شما منطقی باشد و به مدت یک ماه به آن پایبند باشید. در این مدت بررسی کنید که روزها و زمان‌هایی که بهترین مشارکت را با مخاطب خود پیدا می‌کنید، چه مواقعی است و آنها را در برنامه انتشار خود در نظر بگیرید.

و اما در آخر

لینکدین به دلیل اینکه یک پلتفرم مهم در زمینه شغل و بازاریابی است با سایر پلتفرم‌های رسانه‌های دیجیتالی متفاوت است. ما در این مقاله سعی کردیم، با شما درباره مارکتینگ در لینکدین و راهکارهای موثر در لینکدین مارکتینگ صحبت کنیم. در این رابطه 7 راهکار بازاریابی در لینکدین نیز با شما در میان گذاشتیم. امید است که با به کارگیری راهنمایی‌های ارائه شده، در زمان مناسب به توسعه کسب و کار خود کمک کنید.

منابع: hubspot/linkedin

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره نیاز دارید؟
پیمایش به بالا