آژانس دیجیتال سها مارکتینگ

طراحی هویت سازمانی

طراحی هویت سازمانی

هویت سازمانی (Corporoate Identity) مجموعه‌ای از ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد یک سازمان است که موجب تفاوت آن با سایر شرکت‌ها یا کسب‌وکارها می‌شود. طراحی هویت سازمانی، مهم‌ترین گام در مسیر رسیدن به موفقیت یک برند است که از زمان آغاز فعالیت کسب‌و‌کارها شروع می‌شود.

متأسفانه با وجود اهمیت بسیار زیاد Corporoate Identity در دنیای تجارت، کسب‌وکارهای فعال در کشورمان به آن توجه چندانی ندارند و اهمیت طراحی آن را نادیده می‌گیرند.

یکی از خدماتی که ما در «سهامارکتینگ» ارائه می‌دهیم، طراحی هویت سازمانی برای کسب‌و‌کار شماست. به کمک تیم ما می‌توانید صفر تا صد برند خود از نام برند، رنگ برند، لحن برند، لوگو و دیگر موارد را با توجه به نیاز کسب‌و‌کارتان مشخص نمایید.

با انتخاب درست هویت سازمانی و  طراحی دقیق آن، با بهره‌گیری از دانش و تجربه تیم مجرب سهامارکتینگ، می‌توانید در اقیانوس پهناور و گسترده رقابت کسب‌و‌کارها، جای خود را باز نموده و در آنجا ماندگار شوید.

طراحی هویت سازمانی یعنی چه؟

به تولد یک نوزاد فکر کنید. نامی برای او انتخاب می‌کنید و به‌تدریج با روند رشد فرزندتان، مسائل مهم زندگی را تا بزرگ‌سالی به او می‌آموزید.

کودک در طول رشد خود، درست و غلط و راه‌های رسیدن به موفقیت را از والدینش می‌آموزد تا درنهایت، در بزرگ‌سالی به شکوفایی و موفقیت می‌رسد. طراحی هویت سازمانی نیز دقیقاً همین‌گونه است.

برند شما همان فرزند نوزادتان است که در گذر زمان، به‌تدریج بزرگ می‌شود، اگر تازه کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کرده‌اید یا چند سالی است که بدون توجه به این مسئله به تجارت می‌پردازید، وقت آن رسیده که با تیم مجرب ما همکاری کنید و با توجه به نیاز مشتریان‌تان، هویت سازمانی‌ خود را تعریف کنید.

چگونه هویت سازمانی روی رشد کسب‌وکار شما تأثیر می‌گذارد؟

طراحی هویت سازمانی در کسب‌و‌کارها مزایای متعددی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

1. تفاوت و تمایز؛

هویت سازمانی منحصربه‌فرد و متمایز، کسب‌وکار شما را از سایر رقبای‌تان متمایز می‌کند و امکان ارائه مزیت رقابتی به مشتریان را فراهم می‌سازد.

2. ارتقاء تصویر برند؛

هویت سازمانی به شناخت و تشخیص برندتان کمک می‌کند و تصویر مثبت و متمایزی از برند در ذهن مشتریان ایجاد می‌کند.

3. اعتماد مخاطب؛

ثبات هویت سازمانی به مخاطبان اطمینان می‌دهد که سازمان شما، یک واحد متمایز و پایدار است و این موضوع اعتماد آن‌ها را به سازمان افزایش می‌دهد.

4. شناخت بهتر؛

با ثبات هویت سازمانی‌تان، مخاطبان بهتر می‌توانند شرکت را شناخته و درک کنند و این موضوع به ارتقاء ارتباطات موثر با آن‌ها کمک می‌کند.

5. حفظ هویت سازمانی؛

با ثبات هویت سازمانی، هیچ‌گونه ابهام یا تغییرات غیرضروری در هویت کسب‌و‌کار ایجاد نمی‌شود.

6. کاهش هزینه‌های بازاریابی؛

ثبات هویت سازمانی به کاهش هزینه‌های بازاریابی و تبلیغاتی منجر می‌شود، زیرا نیاز به تغییرات مکرر در هویت برند کاهش می‌یابد.

7. افزایش فروش.

یکی از مهم‌ترین مزایای داشتن هویت سازمانی، افزایش فروش به واسطه شناخته‌شدن بیشتر است.

جهت دریافت مشاوره رایگان با ما در ارتباط باشید.

مهم‌ترین عناصر در طراحی هویت سازمانی

عناصری که در ادامه اشاره می‌کنیم با همکاری تیم طراحی و مدیریت سازمان، تاثیر قوی و پایداری در هویت سازمانی دارد و موجب شناخت و تمایز کسب‌وکار از رقبا و ترغیب مخاطبان به ارتباط با شرکت شما می‌شود. مهم‌ترین المان‌ها در هویت سازمانی عبارتند از:

• لوگو(Logo) ؛

لوگو به‌عنوان علامت تجاری و نماد سازمان، شناخت برند را آسان‌تر و راحت‌تر می‌کند.

• نام تجاری (Brand Name) ؛

نام تجاری، باید خوانا ‌باشد و با هویت و فلسفه سازمان همخوانی داشته‌باشد و به‌راحتی در ذهن‌ها باقی بماند.

• لحن برند(Brand Tone of Voice) ؛

لحن برند، لحنی است که سازمان‌ها و شرکت‌ها با آن در بازار حضور پیدا می‌کنند. انتخاب لحن با توجه به حوزه کسب‌و‌کار مشخص می‌شود و نیاز به بررسی و تحقیقات کافی دارد.

• هماهنگی رنگ‌ها(Color Palette) ؛

رنگ‌ها در طراحی هویت سازمانی برای ایجاد حس و ارتباط با مخاطبان بسیار مهم هستند. رنگ‌هایی را انتخاب کنید که با هویت و شخصیت سازمان همخوانی داشته‌باشند.

• تایپوگرافی(Typography) ؛

از فونت‌ها و حروف یک‌پارچه‌ای استفاده کنید که با هویت سازمان هماهنگی داشته‌باشد.

• صفحه‌آرایی (Layout) ؛

صفحه‌آرایی تمامی کارهای تبلیغاتی و ارتباطات سازمان‌تان باید مشخص و یکسان باشد.

• شخصیت سازمانی(Brand Personality) ؛

تعیین و تعریف شخصیت و جنبه‌های انسانی که کسب‌و‌کار‌تان با آن ارتباط دارد. این جنبه‌ها می‌توانند تعهد، خلاقیت، دوست‌داشتنی بودن و … باشند.

• ست اداری؛

ست اداری، اقلامی همچون سربرگ، کارت ویزیت، پاکت و … هستند که از گذشته تا به امروز در شرکت‌ها استفاده می‌شدند. فضای دیجیتالی کسب‌وکار شما باید با فضای واقعی کسب‌و‌کارتان هماهنگی و تناسب داشته‌باشد.

• طراحی وب‌سایت و سایر صفحات اجتماعی.

طراحی وب‌سایت و صفحات اجتماعی کسب‌و‌کارتان، باید به‌نحوی باشد که با هویت و شخصیت سازمان‌تان همخوانی داشته باشد و پیام‌های شرکت به‌صورت یکپارچه و موثر به مخاطبان منتقل شوند.

خدمات سهامارکتینگ در طراحی هویت سازمانی

سها مارکتینگ ارائه‌دهنده خدمات گسترده‌ در زمینه‌های مختلف همچون راه‌اندازی و توسعه استراتژی کسب‌و‌کار، طراحی هویت برند، برندسازی، طراحی و توسعه استراتژی بازاریابی، تبلیغات و ارتباطات، ایجاد کمپین‌ها و به‌کارگیری متخصصان در هر حوزه است.

طراحی هویت سازمانی نیز یکی از خدمات اصلی سهامارکتینگ است. این خدمات شامل مشاوره و طراحی هویت سازمانی حرفه‌ای است که با بهره‌گیری از طراحان و متخصصان مجرب در این زمینه انجام می‌شود. هدف این طراحی، نشان دادن فلسفه، ارزش‌ها، ارتباطات، رفتار و فرهنگ یک سازمان در بازار هدف است.

سهامارکتینگ با استفاده از اصول برندینگ و انواع خدمات ارائه‌شده، به شما کمک می‌کند تا بهترین هویت سازمانی را ایجاد کنید. این هویت شامل معرفی محصول و خدمات، بازاریابی، تبلیغات (شامل کمپین نویسی، بیلبوردها، آگهی و…)، طراحی وب‌سایت، طراحی لوگو، بسته‌بندی، طراحی گرافیک، عکاسی و … است.

سها مارکتینگ، مجموعه‌ای که شما را برای راه اندازی کسب و کار همراهی نموده و در حین مسیر نیز تا رسیدن به موفقیت، کنار شما خواهد بود.

02191091034

تهران، میدان هفت تیر، ابتدای بزرگراه مدرس، پلاک 55

info@sohamarketing.com

مشاوره رایگان

به مشاوره نیاز دارید؟
پیمایش به بالا
اسکرول به بالا