آژانس دیجیتال سها مارکتینگ

طراحی و اجرای کمپین های تبلیغاتی

طراحی و اجرای کمپین های تبلیغاتی

از گذشته تا به‌امروز تبلیغات، یکی از مهم‌ترین راه‌های معرفی کسب‌و‌کار به جامعه و جذب مشتریان ‌است؛ اما، هر تبلیغی می‌تواند در موفقیت کسب‌و‌کارها موثر باشد؟

بسیاری از شرکت‌های تبلیغاتی نامعتبر ولی شناخته‌شده، بدون درک عمیق از کسب‌و‌کار افراد، کمپین‌های تبلیغاتی (Advertising Campaigns) با هزینه‌های بالا طراحی می‌کنند که نتایج چندان جالبی نیز ندارد.

انتخاب یک شرکت‌ تبلیغاتی باتجربه، همچون «سهامارکتینگ» که شناخت عمیقی از کسب‌و‌کار شما دارد، در طراحی و اجرای کمپین‌های تبلیغاتی بسیار مهم و حیاتی است.

سهامارکتینگ می‌تواند با تبلیغات محتوا محور و ارائه گزارش‌های دقیق و قابل اعتماد از عملکرد کمپین‌ها، به شما کمک می‌کند تا با کمترین هزینه، بهترین نتیجه را از تبلیغات خود بدست می‌آورید و جامعه مخاطبان خود را به دست آورید.

منظور از طراحی کمپین چیست؟

طراحی و اجرای کمپین‌های تبلیغاتی، یکی از روش‌های اصلی تبلیغات است که با هدف ترویج و تبیین محصولات، خدمات، برند یا کسب‌وکار، به مخاطبان هدف ارائه می‌شود. این کمپین‌ها اغلب به‌صورت مدت‌دار و به‌طور مختصر و در مدت زمان محدود طراحی و اجرا می‌شوند.

کمپین‌های تبلیغاتی، اغلب ترکیبی از کانال‌های بازاریابی مختلف همچون تبلیغات آنلاین، چاپی، رادیویی و تبلیغات تلویزیونی است. حتی در برخی از مواقع، از بازاریابی محتوا، بازاریابی رسانه‌های اجتماعی و بازاریابی دهان‌به‌دهان نیز در این راستا استفاده می‌کنند.

مهم‌ترین ویژگی‌های کمپین تبلیغاتی

مهم‌ترین ویژگی‌های کمپین تبلیغاتی موثر که می‌توانند در موفقیت کسب‌و‌کار شما موثر باشند، عبارتند از:

1. هدف مشخص؛

کمپین تبلیغاتی باید هدف مشخص و واضحی داشته‌باشد. بدون هدف مشخص، انتظار نتایج قابل اندازه‌گیری و موفقیت کمپین، کاری بی‌معنی است.

2. شناخت دقیق از مخاطبان؛

کمپین تبلیغاتی باید هدف مشخص و واضحی داشته‌باشد. بدون هدف مشخص، انتظار نتایج قابل اندازه‌گیری و موفقیت کمپین، کاری بی‌معنی است.

3. استراتژی محتوا؛

یکی از وظایف مدیریت کمپین های تبلیغاتی، تعیین محتواهایی جذاب، ارزشمند و قابل ارتقاء و همخوان با کمپین تبلیغاتی است. به یاد داشته‌باشید، طراحی کمپین تبلیغاتی باید با استراتژی تولید محتوا و نوع محتواهای ارائه‌شده هماهنگ باشد.

4. انتخاب رسانه‌ها و کانال‌ها؛

در طراحی کمپین تبلیغاتی باید حواس‌تان به انتخاب رسانه و کانال‌های مناسب برای انتشار تبلیغات باشد و رسانه‌ای را انتخاب کنید که مخاطبان هدف، بیشتر به آن‌ دسترسی دارند.

5. هماهنگی با برند؛

در طراحی و اجرای کمپین های تبلیغاتی، حواس‌تان به هماهنگی آن با برند کسب‌وکارتان نیز باشد و از لوگو، رنگ‌ها، فضا و سبک برند در طراحی کمپین استفاده‌کنید.

6. برنامه‌ریزی زمانی؛

طراحی و اجرای کمپین های تبلیغاتی نیاز به برنامه‌ریزی زمانی دقیق دارد. باید زمان مناسبی برای شروع، اتمام و اجرای آن در نظر بگیرید.

7. ارزیابی و بهبود؛

پس از اجرای کمپین تبلیغاتی، نتایج آن باید به‌طور دقیق ارزیابی کنید. از این اطلاعات می‌توان برای بهبود کمپین‌های آینده استفاده کنید.

8. بودجه‌بندی.

تعیین بودجه مناسب در طراحی و اجرای کمپین های تبلیغاتی بسیار مهم است. در طراحی کمپین، بودجه را به‌گونه‌ای تعیین کنید که بتوانید به خوبی به هدف‌های کمپین برسید.

جهت دریافت مشاوره رایگان با ما در ارتباط باشید.

انواع کمپین‌های تبلیغاتی​

• کمپین آگاهی از برند؛

این کمپین به منظور افزایش آگاهی از برند در بین مخاطبان هدف طراحی شده و اغلب به صورت تصویری یا ویدیویی است.

• کمپین تغییر نام تجاری؛

کمپین تغییر نام تجاری به‌منظور اطلاع‌رسانی به مخاطبان درباره تغییر نام و معرفی برند جدید برگزار می‌شود.

هدف از آن هم ترغیب مخاطبان به شناخت و استفاده از برند جدید، جلب اعتماد و حفظ مشتریان پیشین است. این کمپین شامل تبلیغات تلویزیونی، اینترنتی، تبلیغات محتوا، اطلاع‌رسانی از طریق رسانه‌های اجتماعی و رویدادهای تبلیغاتی است.

• کمپین تبلیغاتی موتورهای جستجو؛

کمپین‌های تبلیغاتی موتورهای جستجو (SEM) یکی از انواع کمپین‌های تبلیغاتی آنلاین هستند که با هدف افزایش نمایش و کلیک‌ها روی لینک‌های تبلیغاتی در نتایج جست‌و‌جوی (Web search engine) اجرا می‌شوند.

• کمپین تبلیغاتی رسانه‌های اجتماعی؛

کمپین تبلیغاتی رسانه‌های اجتماعی، از طریق شبکه‌های اجتماعی معروف، همچون فیسبوک، اینستاگرام، توییتر و لینکداین اجرا می‌شود.

این کمپین‌ها با استفاده از محتواهای جذاب، تصاویر و ویدیوهای منحصربه‌فرد، برقراری ارتباط نزدیک‌تر با مخاطبان، معرفی برند، تبلیغ محصولات و خدمات، اشتراک نظرات مثبت مشتریان برگزار می‌شود و به فروش و افزایش شناخت برند کمک می‌کند.

• کمپین تبلیغاتی محتوای تولید شده توسط کاربر یا (UGC)؛

کمپین تبلیغاتی محتوای تولید شده توسط کاربر یا به اختصار (UGC)، یکی از روش‌های مؤثر و محبوب در بازاریابی محتوا است. در این نوع کمپین، برند‌ها از محتواهای تولید شده توسط خود کاربران، مشتریان، یا افراد عادی استفاده می‌کنند تا برند خود را معرفی و ارتباط نزدیک‌تری با آن برقرار کنند.

• کمپین تبلیغاتی روابط عمومی؛

کمپین تبلیغاتی روابط عمومی به‌منظور ارتقاء شناخت، اعتبار و ارتباط مثبت با مخاطبان برای برند یا سازمان اجرا می‌شود. هدف آن نیز افزایش توجه و اثرگذاری برند در عموم مخاطبان و جلب نظر و اعتماد آن‌هاست.

• کمپین تبلیغاتی راه‌اندازی محصول؛

هدف از اجرا و برگزاری این کمپین تبلیغاتی، اطلاع‌رسانی به مخاطبان درباره ویژگی‌ها، مزایا، کاربردها و ارزش محصول جدید برای جلب توجه، ترغیب به خرید و ایجاد بازاریابی موثر است.

• کمپین تبلیغاتی ارجاعی؛

کمپین تبلیغاتی ارجاعی، یک استراتژی بازاریابی قوی است. در این کمپین، مشتریان فعلی تشویق می‌شوند تا دوستان، خانواده یا آشنایان خود را به استفاده از محصول یا خدمات برند ترغیب و در قبال آن تخفیف یا پاداش دریافت کنند.

• کمپین تبلیغاتی شریکی؛

کمپین تبلیغاتی شریکی، روشی است که در آن چند برند‌ یا شرکت‌ غیررقیب برای تبلیغ یک محصول با هم همکاری می‌کنند‌ و یک کمپین‌ تبلیغاتی شریکی طراحی می‌کنند.

• کمپین تبلیغاتی اینفلوئنسری؛

کمپین تبلیغاتی اینفلوئنسری، استراتژی بازاریابی اجتماعی است که در آن برندها با افراد معتبر و مؤثر (اینفلوئنسرها) همکاری می‌کنند. این افراد با تأثیرگذاری روی دنیای مخاطبان خود، پیام‌های تبلیغاتی برند را منتقل می‌کنند.

• کمپین تبلیغات سنتی.

یکی دیگر از انواع کمپین‌های تبلیغات است که شامل استفاده از روش‌های ارتباطی و تبلیغاتی از جمله تلویزیون، رادیو، مجلات، روزنامه‌ها و تابلوهای تبلیغاتی است. این کمپین‌ها از کانال‌های سنتی استفاده می‌کنند و هدف‌شان جلب توجه و ارتقاء شناخت برند و محصولات اجرایی آن است.

سها مارکتینگ و طراحی کمپین تبلیغاتی موفق

 سهامارکتینگ می‌تواند در طراحی و اجرای انواع کمپین‌های تبلیغاتی براساس نیاز برند و کسب‌و‌کارتان به کمک شما بیاید.

ما با تیم مجرب‌مان، می‌توانیم در تنظیم بودجه کمپین تبلیغاتی دیجیتالی، طراحی و اجرای آن و درنهایت، گزارش عملکرد تبلیغات همراه شما باشیم.

ما به شما کمک خواهیم کرد تا متوجه شوید:

  1. تبلیغات خود را از کجا شروع کنید؟
  2. کدام یک از انواع کمپین تبلیغاتی برای مجموعه شما مناسب‌تر است؟
  3. کجا تبلیغ ‌کنید تا بیشتر نتیجه بگیرید؟
  4. چطور باید تاثیر کمپین تبلیغاتی برگزار شده را بررسی کنید؟

برای پاسخ به این پرسش‌ها باید بگوییم که به جای درستی آمده‌اید! سها مارکتینگ، در خدمت شماست تا بتوانید پاسخ تمامی سوالات خود را دریابید.

سها مارکتینگ، مجموعه‌ای که شما را برای راه اندازی کسب و کار همراهی نموده و در حین مسیر نیز تا رسیدن به موفقیت، کنار شما خواهد بود.

02191091034

تهران، میدان هفت تیر، ابتدای بزرگراه مدرس، پلاک 55

info@sohamarketing.com

مشاوره رایگان

به مشاوره نیاز دارید؟
پیمایش به بالا
اسکرول به بالا