آژانس دیجیتال سها مارکتینگ

آینده در دستان شما، ایده‌های نو در روز جهانی بازاریابی!

روز جهانی بازاریابی

«روز جهانی بازاریابی» فرصتی ارزشمند برای پاسداشت نقش محوری و انکارناپذیر مارکتینگ در دنیای امروز است. این روز، به عنوان پلی میان کسب‌وکارها و مشتریان، اهمیت و ظرافت‌های این حوزه را به تصویر می‌کشد.

این بار ما در سهامگ قصد داریم به فلسفه پیدایش این روز بپردازیم و در ادامه بهترین کارهایی که در روز (World Marketing Day) می‌توان انجام داد را به شما پیشنهاد دهیم. پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

چه شد که 27May، روز جهانی بازاریابی شد؟

«فیلیپ کاتلر» ستاره جهانی بازاریابی و خالق بیش از 80 کتاب درباره مارکتینگ، در 27 می 1931 در شهر شیکاگو آمریکا دیده به جهان گشود. کتاب مشهور «اصول بازاریابی» او، یکی از معتبرترین کتاب‌ها در این حوزه است که پس از گذشت تمامی این سال‌ها از انتشارش، همچنان به عنوان یک منبع معتبر حوزه بازاریابی در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود.

کاتلر به دلیل سواد بالایش و تحقیقات بی‌شمارش در حوزه مارکتینگ، توسط دانشکده «اس سی جانسون و پسر» دانشگاه «نورثورسترن» در رشته بازاریابی بین‌المللی به مرتبه استاد ممتازی رسیده‌است.

کنفدراسیون بازاریابی اروپا همراه با حمایت سازمان‌هایی مانند اجلاس جهانی بازاریابی، «انجمن کاتلر» (KI)  در سال 2023 میلادی، تصمیم گرفتند با هدف برجسته کردن کار مارکتینگ در کسب‌وکارها، تاریخ تولد «پدر بازاریابی مدرن»، را به عنوان روز جهانی بازاریابی، یا «روز بین‌المللی بازاریابی» در سراسر جهان جشن بگیرند.

چطور روز جهانی بازاریابی را جشن بگیریم؟

در این قسمت، چند ایده برای مشارکت در روز جهانی بازاریابی را با شما مطرح می‌کنیم:

· از یک بازاریاب قدردانی کنید.

برای افرادی که خودشان در بخش بازاریابی مجموعه کار نمی‌کنند اما با افراد این بخش چه به صورت برون‌سپاری یا درون سازمان در ارتباط هستند، روز جهانی بازاریابی، فرصتی عالی برای تشکر و قدردانی از آن‌ها و تیم‌شان است. می‌توانید به صورت زبانی فقط به آن‌ها تبریک بگویید و یا یک کارت هدیه کوچک برای‌شان خریداری کنید. به هرحال هرطور که امکانش برای‌تان وجود دارد، از آن‌ها تشکر کنید و نشان دهید که به یاد آن‌ها هستید.

بیشتر بخوانید  چند نوع محتوای تصویری داریم؟

· در مورد دانش بازاریابی بنویسید و به اشتراک بگذارید.

یکی از بهترین راه‌ها برای جشن گرفتن روز جهانی بازاریابی، برگزاری یک رویداد حضوری است. برگزاری یک رویداد حضوری، یک فرصت عالی برای ایجاد پل و برقراری روابط در دنیای بازاریابی و تجارت است.

· توفان هشتگ راه بیندازید.

ایده: راه‌اندازی توفان هشتگ در شبکه‌های اجتماعی با هدف افزایش آگاهی و تعامل با مخاطبان در مورد روز جهانی بازاریابی.

زمان: 27 مه (روز جهانی بازاریابی)

مکان: شبکه‌های اجتماعی مانند شبکه ایکس «توییتر سابق»، اینستاگرام و فیسبوک

مارکتینگ
روز جهانی بازاریابی، فرصتی مغتنم برای قدردانی از تلاش‌ها و دستاوردهای متخصصان این حوزه است.

مراحل اجرای کمپین هشتگ

 1. انتخاب هشتگ

از هشتگی مرتبط با روز جهانی بازاریابی استفاده کنید.

می‌توانید از هشتگ‌های #روز _ جهانی _ بازاریابی، #بازاریابی_دیجیتال، #بازاریابی_محتوا، #بازاریابی_شبکه_های_اجتماعی و یا ترکیبی از آن‌ها استفاده کنید.

 1. تولید محتوای جذاب
 • تصاویر، ویدئوها و گیف‌های مرتبط با روز جهانی بازاریابی طراحی کنید.
 • مطالب آموزنده و کاربردی در مورد بازاریابی به اشتراک بگذارید.
 • از نظرات و تجربیات خود در زمینه بازاریابی بگویید.
 1. برنامه‌ریزی برای انتشار محتوا
 • در طول روز 27 می، به طور مرتب، محتوا با هشتگ انتخابی خود منتشر کنید.
 • از زمان‌های پربازدید در شبکه‌های اجتماعی برای انتشار محتوا استفاده کنید.
 1. تعامل با مخاطبان

به نظرات و سوال‌های مخاطبان پاسخ دهید.

 1. محتوای منتشر شده توسط دیگران با هشتگ انتخابی را بازنشر کنید.
 2. با سایر کاربران در مورد بازاریابی بحث و گفت‌وگو کنید.

· به یک جامعه بازاریابی بپیوندید.

با پیوستن به یک جامعه مارکتینگ به مناسبت روز جهانی بازاریابی، با افراد و کسب‌وکارهای مختلف ارتباط برقرار کنید و از آن‌ها الهام بگیرید. نگاهی به برخی از جوامع محلی بیندازید، یا گروه جهانی (Kotler Impact) را در نظر بگیرید، که توسط خود فیلیپ کاتلر تأسیس شده‌است. این گروه با چشم‌انداز روشن، به دوره‌ها، مدارک تحصیلی، منابع متنوعی در جهان با امید ساختن جهانی متحول دسترسی دارد.

· در روز جهانی بازارریابی جشنی برپا کنید.

اگر شما یک شرکت دیجیتال مارکتینگ هستید، به مناسبت روز جهانی بازاریابی جشنی در شرکت خود راه‌اندازی کنید و از پرسنل خود که در این بخش به صورت حضوری و مجازی کار می‌کنند، تشکر و قدردانی کنید. این جشن می‌تواند به صورت دعوت به صبحانه یا تهیه یک ویدئوی کوتاه از تبریک مدیر یا یکی از رهبران تیم بازاریابی به اعضای تیم باشد.

بیشتر بخوانید  طراحی سایت چیست؟

· برند خود را در روز جهانی بازاریابی رونمایی کنید.

اگر به تازگی در حوزه مارکتینگ فعالیت خود را آغاز کرده‌اید، می‌توانید در روز جهانی بازاریابی از برند خود رونمایی کنید.

· یک ورکشاپ یا رویداد راه‌اندازی کنید.

راه‌اندازی یک کارگاه آموزشی یا رویداد آموزشی در روز جهانی بازاریابی، ایده‌ی عالی دیگری برای گرامیداشت این روز و ارتقای دانش و آگاهی در زمینه مارکتینگ است. موضوع رویداد می‌تواند موارد زیر باشد:

1. اخبار جدید بازاریابی

در این کارگاه می‌توانید به بررسی جدیدترین روندها و استراتژی‌های بازاریابی بپردازید. اخبار جدید در زمینه‌های بازاریابی محتوایی، بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، بازاریابی تأثیرگذار و … را بررسی کنید.

2. ابزارها و فناوری‌های بازاریابی

می‌توانید کارگاهی را به معرفی و آموزش ابزارها و فناوری‌های جدید بازاریابی اختصاص دهید.

3. مطالعات موردی بازاریابی

به اشتراک گذاشتن مطالعات موردی بازاریابی موفق که می‌تواند به شرکت کنندگان در کارگاه کمک کند تا از تجربیات دیگران بیاموزند و ایده‌های جدیدی برای کمپین‌های بازاریابی خود به دست آورند.

4. مهارت‌های بازاریابی

می‌توانید کارگاهی را برای آموزش مهارت‌‎های بازاریابی ضروری به شرکت‌کنندگان، مانند نوشتن محتوا، سئو، بازاریابی ایمیلی و … برگزار کنید.

فیلیپ کاتلر
متخصصان بازاریابی با اتکا به استراتژی‌های خلاقانه، فداکاری و تعهد خود، به خلق تجربیاتی ارزشمند و ماندگار برای مشتریان می‌پردازند.

و اما سخن آخر

در روز جهانی بازاریابی، اهمیت بازاریابی دیجیتال در رشد و توسعه کسب‌وکارها بیش از پیش، آشکار می‌شود. این روز، فرصتی است تا به نقش استراتژیک بازاریابی دیجیتال در جذب مشتریان جدید و افزایش وفاداری مشتریان فعلی توجه کنیم.

«آژانس دیجیتال مارکتینگ سها» با استفاده از ابزارهای نوین و تیمی خلاق و متخصص، آماده است تا به شما در دستیابی به اهداف بازاریابی خود کمک کند. برای شروع مشاوره و برنامه‌ریزی استراتژی بازاریابی دیجیتال خود، همین امروز با ما تماس بگیرید و قدمی بزرگ در جهت توسعه کسب‌وکار خود بردارید.

منابع: daysoftheyear/kotlerimpact

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره نیاز دارید؟
پیمایش به بالا