آژانس دیجیتال سها مارکتینگ

سئوی کلاه خاکستری ریسک یا پاداش؟

سئو کلاه خاکستری

«سئو کلاه خاکستری» (Grey Hat SEO) به این ایده اشاره دارد که تکنیک‌هایی برای بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) وجود دارند که دقیقا تقلب محسوب نمی‌شوند، اما در لبه‌ی آن قرار می‌گیرند. از لحاظ فنی، موتورهای جستجو این استراتژی‌ها را مجاز می‌دانند. با این حال، این تاکتیک‌ها در ناحیه‌ی خاکستری، از نظر اخلاقی و عملی، قرار می‌گیرند.

در این مطلب از سهامگ، ما می‌خواهیم به مفهوم سئوی کلاه خاکستری اشاره کنیم و برخی از محبوب‌ترین تکنیک‌های کلاه خاکستری را که می‌توانید استفاده کنید، به همراه جایگزین‌های کلاه سفید آن‌ها، مورد بحث قرار دهیم. اگر این مسئله برای شما نیز جذاب است، تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

سئو کلاه خاکستری چیست؟

سئوی کلاه خاکستری ترکیبی از روش‌های سئو است که مطابق با دستورالعمل‌های «سئوی کلاه سفید» و روش‌هایی که آن‌ها را نقض می‌کنند «سئو کلاه سیاه» عمل می‌کند. برای مثال، تولید محتوای باکیفیت “کلاه سفید” و خرید بک‌لینک برای آن “کلاه سیاه” نمونه‌هایی از این روش هستند.

سئوکار کلاه خاکستری کیست؟

سئوکار کلاه خاکستری، متخصصی در سئو است که از تکنیک‌های کلاه سفید و کلاه سیاه برای بهینه‌سازی وب‌سایت‌ها استفاده می‌کند. این افراد در واقع در ناحیه خاکستری بین این دو روش عمل می‌کنند. استفاده از تکنیک‌های کلاه سیاه می‌تواند خطرناک باشد و منجر به جریمه‌شدن توسط گوگل شود.

برخی از ویژگی‌های سئوکار کلاه خاکستری

1. آشنایی با تکنیک‌های سئو کلاه سفید و کلاه سیاه

سئوکار کلاه خاکستری باید به تمام تکنیک‌های سئو، اعم از مجاز و غیرمجاز، آشنایی داشته باشد.

2. توانایی تشخیص تکنیک‌های امن و خطرناک

این افراد باید بتوانند تشخیص دهند که کدام تکنیک‌ها خطر جریمه‌شدن توسط گوگل را به همراه دارند و کدام‌ها امن هستند.

3. مهارت در استفاده از تکنیک‌های کلاه خاکستری

سئوکار کلاه خاکستری باید مهارت لازم برای استفاده از تکنیک‌های کلاه خاکستری به شکلی امن و موثر را داشته باشد.

چرا برخی از تکنیک‌ها به عنوان سئو کلاه خاکستری دسته‌بندی می‌شوند؟ آیا سئو کلاه خاکستری مهم است؟

بیشتر بخوانید  با قیف بازاریابی محتوا، مخاطب جذب کن، مشتری وفادار بساز، و به سود برس!

امروزه، سئوی کلاه خاکستری در بسیاری از زمینه‌ها کاربرد دارد. اما باید توجه داشته باشید که این روش ریسکی است و گوگل ممکن است، به خاطر استفاده از چنین ترفندهایی سایت شما را جریمه کند.

اگر در حال ساخت یک ‌سایت تجاری با چشم‌انداز بلندمدت هستید، بهتر است از تکنیک‌های کلاه خاکستری که ممکن است در کوتاه مدت باعث پیشرفت‌های سریع شوند، اجتناب کنید. در عین حال، درک نحوه عملکرد سئوی کلاه خاکستری اهمیت دارد. زیرا:

  • مطمئن می‌شوید که پیمانکاران با کمک این شیوه‌ها، سایت شما را سئو نمی‌کنند.
  • تکنیک‌های سئوی کلاه خاکستری که توسط رقبا به کار گرفته می‌شود را شناسایی می‌کنید.
وبلاگ نویسی مهمان
به جای استفاده از بک‌لینک‌ها و سئو کلاه خاکستری از وبلاگ نویسی مهمان کمک بگیرید.

5 تاکتیک سئو کلاه خاکستری که باید از آن‌ها اجتناب کنید!

با اینکه هنوز از ترفندهای سئوی کلاه سیاه و خاکستری زیاد استفاده می‌شود، ما به شما سفارش می‌کنیم که آن‌ها را کنار بگذارید. در ادامه برخی فعالیت‌هایی که باید از آن‌ها دوری کنید، را با شما در میان می‌گذاریم:

1. خرید بک‌لینک

ساخت یک پروفایل بک‌لینک قدرتمند زمان و تلاش زیادی نیاز دارد. استفاده از میانبرهایی همچون خرید بک‌لینک، یک امر واضح و بسیار وسوسه‌آمیز است که مقاومت در برابر آن کار راحتی نیست. اما ما به دلایل زیر توصیه می‌کنیم، این کار را نکنید.

  • این کار دستورالعمل‌های وبمستر گوگل را نقض می‌کند.
  • ممکن است، منجر به جریمه‌شدن توسط گوگل شود.
  • لینک‌های پولی گران هستند و از لحاظ اقتصادی به صرفه نیستند.

2. انباشت کلمه کلیدی

در اوایل فعالیت گوگل، رتبه‌بندی صفحات وب با انباشتن کلمات کلیدی و عبارات مشابه در آن‌ها کار ساده‌ای بود. اما الگوریتم‌های گوگل بسیار باهوش‌تر شده‌اند و انباشت کلمات کلیدی دیگر کارساز نیست.

افزون‌براین، انباشتن کلمات کلیدی باعث می‌شود محتوای شما رباتیک به نظر برسد و خواننده را خسته کند. این امر یک تجربه کاربری منفی است و ممکن است، به رتبه سایت شما آسیب برساند. به جای آن این کار را انجام دهید:

  • محتوای جامع و کامل بنویسید و به‌طور طبیعی از کلمات کلیدی طولانی یا عبارات مورد نظر مخاطبان استفاده کنید.
  • در مورد زیر شاخه موضوع‌هایی که به نوعی به کسب‌وکار شما مربوط است، نیز محتوا تولید کنید و باز هم کلمات کلیدی را به طور طبیعی در آن استفاده کنید.
بیشتر بخوانید  هرآنچه لازم است، درباره بازاریابی شبکه‌های اجتماعی بدانید!

3. سئوی منفی

سئوی منفی زمانی است که شما سعی می‌کنید با ایجاد تعداد زیادی لینک غیرمرتبط و اسپم‌دار به ‌سایت‌های رقیب، آن‌ها را خراب کنید. امروزه گوگل به اندازه‌ای هوشمند است که لینک‌های «منفی» را تشخیص داده و آن‌ها را نادیده می‌گیرد. بسیاری از متخصصان سئو، ابطال لینک‌ها در کنسول جست‌وجوی گوگل را نیز کنار گذاشته‌اند. به جای آن این کار را انجام می‌دهند:

· تولید محتوای عالی، به گونه‌ای که از رقبا پیشی می‌گیرید.صفحات برتر را براساس عناصر کلیدی هدف جست‌وجو، نوع محتوا، قالب و زاویه دید محتوا، تجزیه و تحلیل کنید و به تولید محتوایی بهتر از آنچه هست، بپردازید.

  • بک‌لینک‌ها یکی از 3 عامل برتر برای رتبه‌بندی در گوگل هستند. بنابراین، اگر می‌خواهید صفحات شما در نتایج جست‌وجو رتبه‌بندی بالایی داشته باشند، سعی کنید بک‌لینک واقعی بگیرید.

4. محتوای اسپین‌شده یا تولیدشده به‌صورت خودکار

اگرچه محتواهای تولید شده توسط رایانه و اسپین‌شده با رشد قابلیت‌های هوش مصنوعی، کیفیت بهتری پیدا کرده‌اند، اما هنوز هم نمی‌توانند با نویسندگی انسان رقابت کنند و گوگل این قابلیت را دارد که آن‌ها را تشخیص دهد. بنابراین توصیه می‌شود، این کار را انجام ندهید.

5. استفاده از PBNها

شبکه‌های وبلاگ خصوص (PBN) ‌سایت‌هایی هستند که صرفاً به منظور لینک‌دادن به بیرون و دستکاری رتبه‌بندی جست‌وجو ایجاد می‌شوند. در اینجا ایده این است که با لینک دادن از PBNها به سایت اصلی یا همان سایت «پول‌ساز» خود، برای آن بک‌لینک بسازید. این روش نیز ممکن است، باعث جریمه گوگل شود، زیرا به عنوان یک «طرح تبادل لینک» طبقه‌بندی می‌شود. به جای انجام آن، لینک‌های باکیفیت بسازید.

انواع سئو کلاه خاکستری
یکی از ساده‌ترین و کارآمدترین روش‌های سئو کلاه خاکستری تولید رپورتاژ است. این روش با هدف گرفتن بک‌لینک از سایت‌های معتبر انجام می‌شود. هرچند ضمن گرفتن بک‌لینک خدمات خود را نیز به مشتریان معرفی می‌کنید.

و اما سخن آخر

سئو کلاه خاکستری به مجموعه‌ای از تکنیک‌های بهینه‌سازی موتور جستجو اطلاق می‌شود که در مرز بین سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه قرار می‌گیرند. این تکنیک‌ها از نظر گوگل غیراخلاقی و غیرقانونی تلقی نمی‌شوند، اما ممکن است، در آینده به عنوان سئو کلاه سیاه شناخته شوند. استفاده از این روش‌ها، خطرات و مزایایی دارد که باید به دقت مورد بررسی قرار گیرند.

ما در «آژانس دیجیتال مارکتینگ سها» همراه شما هستیم تا با تدوین استراتژی محتوایی حرفه‌ای، تولید انواع محتوای باکیفیت و سئو حرفه‌ای در این بازار رقابتی فشرده، بهتر و سریع‌تر دیده شوید. کافی است، با ما تماس بگیرید و از خدمات 360 درجه‌مان بهره‌مند شوید.

منابع: ahrefs/wordstream/elegantthemes

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره نیاز دارید؟
پیمایش به بالا
اسکرول به بالا