آژانس دیجیتال سها مارکتینگ

خدمات سئو چیست و چگونه می‌توان در رونق کسب‌وکار از آن بهره گرفت؟

خدمات سئو

شاید شما هم بارها با عبارت «سئو» در این روزها که بازار کسب‌وکارهای اینترنتی داغ است؛ مواجه شده‌باشید. به راستی؛ کار سئو چیست و با استفاده از خدمات سئو و بهینه سازی آن قرار است، چه اتفاقی برای تجارت شما بیفتد؟

این‌بار ما در سهامگ، قصد داریم، با شما در رابطه با مفاهیمی همچون سئو چیست؟ چگونه کار می‌کند؟ چند نوع خدمات سئو داریم و … صحبت کنیم. پس اگر شما نیز این دغدغه را دارید، تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

سئو چیست و چگونه کار می‌کند؟

سئو به معنای بهینه‌سازی موتورهای جستجو (search engine optimization) است و اصطلاحی است که به فرآیند بهینه‌سازی وب‌سایت‌ها و محتوای آن‌ها برای موتورهای جستجو ارجاع می‌دهد. هدف اصلی سئو، افزایش رتبه و نمایش وب‌سایت در نتایج جستجوی ارگانیک (بدون پرداخت مستقیم به موتورهای جستجو) برای کلمات کلیدی مرتبط با محتوای سایت است. به این ترتیب، وب‌سایت‌ها می‌توانند ترافیک بیشتری را جذب کرده و افزایش مشتریان و درآمد داشته باشند.

چند نوع سئو داریم؟

انواع خدمات سئو به صورت عمده شامل چند نوع هستند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

1.  سئو داخلی (On-Page SEO)

ما در بهینه‌سازی موتورهای جستجو ابتدا باید سئو داخلی وب سایت یا پیج خودمان را بهتر کنیم. در این قسمت به مجموعه کارهایی که در رابطه با On-Page SEO انجام می‌دهیم، اشاره خواهیم کرد:

· بهینه‌سازی محتوا

بهینه‌سازی محتوا، مهم‌ترین خدمات سئو داخلی است که شامل تحقیق کلمات کلیدی، استفاده بهینه از کلمات کلیدی در متن، عنوان، توضیحات متا، و سایر عناصر محتوای وب‌سایت است.

· ساختار وب‌سایت

نکته بعدی که در خدمات سئو داخلی باید به آن توجه داشته‌باشیم، بهینه‌سازی ساختار صفحات وب‌سایت است تا کاربر تجربه بهتری از تعامل با آن داشته باشد و در نتیجه در موتورهای جستجو جذاب‌تر باشد.

· سرعت بارگذاری صفحه

در On-Page SEO سرعت بارگذاری صفحه نیز بسیار مهم است. هرچه زمان بارگذاری صفحات وب بهتر و سریع‌تر باشد، تجربه کاربری بهتر و درنهایت رتبه بهتر در موتورهای جستجو خواهید داشت.

· تصاویر و چندرسانه‌ای

از جمله موارد دیگر که در سئو داخلی باید به آن توجه لازم داشته باشیم، استفاده از تصاویر باکیفیت و مرتبط با متن و استفاده از توضیحات متن (Alt Text) بهینه است.

افزون‌براین‌ها، استفاده از محتواهای ویدیویی باکیفیت و سرعت مناسب نیز در افزایش رتبه داخلی سئو بسیار موثر است.

خدمات سئو داخلی
منظور از خدمات سئو داخلی، بهبود عوامل داخلی وب‌سایت برای افزایش رتبه در موتورهای جستجو و بهبود تجربه کاربری است.

2. سئو خارجی (Off-Page SEO)

سئو خارجی (Off-Page SEO) به تمام فعالیت‌ها و اقداماتی اشاره می‌کند که خارج از وب‌سایت شما انجام می‌شوند و به تعاملات و تأثیر شما در محیط اینترنت و جلب بازدیدکنندگان بیرون از وب‌سایت شما مرتبط هستند.

این خدمات اغلب؛ به بهبود اعتبار و اعتماد وب‌سایت شما در نظر موتورهای جستجو و افراد کمک می‌کنند. اگر به دنبال بهبود رتبه‌بندی و نمایش وب‌سایت شما در نتایج جستجوی ارگانیک (بدون پرداخت مستقیم به موتورهای جستجو) هستید، به عواملی که در ادامه اشاره می‌کنیم، توجه داشته‌باشید:

بیشتر بخوانید  همه چیز درباره صفحات فرود به زبان ساده!

· بک‌لینک‌ها (Backlinks)

بک‌لینک‌ها یکی از مهم‌ترین عوامل سئو خارجی هستند، Backlinks لینک‌هایی هستند که از وب‌سایت‌های دیگر به وب‌سایت شما ارجاع می‌دهند. بک‌لینک‌های با کیفیت و از وب‌سایت‌های معتبر و مرتبط با موضوع شما می‌توانند به افزایش اعتبار و ارتقاء رتبه وب‌سایت شما در نتایج جست‌وجو کمک کنند.

· حضور در رسانه‌های اجتماعی

فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و اشتراک‌گذاری محتوا در این پلتفرم‌ها می‌تواند به بهبود نمایش وب‌سایت شما در نتایج جست‌وجو و افزایش تعامل با کاربران کمک کند.

· نظرات و بازخورد کاربران

نظرات مثبت و بازخوردهای خوب از کاربران در مورد محتوا و خدمات شما نه تنها به بهبود اعتبار شما کمک می‌کنند، بلکه به کاربران دیگر نشان می‌دهند که وب‌سایت شما قابل اعتماد است.

· میزبانی و یا حضور در وب‌سایت‌های دیگر

بخشی دیگر از خدمات سئو و بهینه سازی سئو، حضور در فرصت‌هایی مانند (Guest Blogging) و یا مشارکت در انجمن‌ها و جلسه‌های بحث و گفت‌وگو در مورد موضوع‌های مرتبط با وب‌سایت شما است.

· شبکه‌سازی با دیگران

ارتباطات و همکاری با وب‌سایت‌ها و اشخاص دیگر در صنعت خود می‌تواند به بهبود سئو خارجی کمک کند.

· پیام رسانی اجتماعی و PR (Public Relations)

ترویج و برندسازی محتوا و وب‌سایت شما به کمک رویدادها، اخبار، مقالات و پیام رسانی اجتماعی نیز از جمله کارهایی است که در سئو خارجی وب‌سایت شما تأثیر بسزایی دارد.

3. سئو موبایل (Mobile SEO)

به بهینه‌سازی وب‌سایت‌ها و محتوای آن‌ها برای دستگاه‌های موبایل گفته می‌شود. با توجه به افزایش استفاده از تلفن‌های همراه و دستگاه‌های موبایل برای جست‌وجوی اطلاعات و مرور وب، سئو موبایل، یکی از جنبه‌های بسیار مهم و حیاتی سئو است.

4. سئو لوکال (Local SEO)

سئو کال (Call SEO) به بهینه‌سازی فرآیند تعامل و تبادل اطلاعات مرتبط با تماس‌های تلفنی بین مشتریان و کسب‌وکارها اشاره دارد. این عبارت اغلب؛ در مورد کسب‌وکارهایی که وابستگی زیادی به تماس‌های تلفنی دارند، مانند مراکز تماس مشتریان، خدمات پشتیبانی مشتریان، و فروش تلفنی، مطرح می‌شود.

5. سئو فنی (Technical SEO)

بخش دیگری از خدنات سئو خارجی به بهبود مسائل فنی وب‌سایت مانند فایل robots.txt، نقشه سایت (XML sitemap)، پروتکل امنیتی HTTPS، بهینه‌سازی سرعت وب‌سایت و سایر موارد فنی اشاره دارد.

خدمات سئو و بهینه سازی
خدمات سئو (بهینه‌سازی موتورهای جستجو) به استفاده از مجموعه‌ای گسترده از روش‌ها و استراتژی‌ها اشاره دارد که به بهبود رتبه وب‌سایت در نتایج موتورهای جستجو (SERP) کمک می‌کنند.

چطور از خدمات بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو استفاده کنیم؟

استفاده از خدمات سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو، می‌تواند به بهبود نمره و رتبه وب‌سایت شما در نتایج جستجوی موتورهای جستجوی معتبر مانند گوگل، بینگ و یا یاهو کمک کند. ما در این قسمت به شما خواهیم گفت  که چگونه از خدمات سئو بهره ببرید، پس همچنان با ما باشید.

بیشتر بخوانید  مسیر طلایی B2C، خلق تجربه‌ای بی‌نظیر برای مشتریان

· تحلیل وضعیت فعلی سایت

پیش از انجام هر کاری، ابتدا، لازم است، وب‌سایت خود را از نظر سئو بررسی کنید. برای این کار از ابزارهای تحلیل سئو مانند Google Analytics و Google Search Console استفاده کنید.

· انتخاب کلمات کلیدی مناسب

شناسایی کلمات کلیدی مرتبط با محتوای وب‌سایت شما و جست‌وجوی مخاطبان راهی مطمئن برای استفاده از خدمات سئو است.  در این راستا، می‌توانید از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی مانند Google Keyword Planner کمک بگیرید.

· بهبود محتوا

محتوای اصولی، سئو شده و حاوی مقدار مناسب کلمات کلیدی، اصیل و خلاقانه تولید کنید.

· بهینه‌سازی تکنیکی

بهینه‌سازی عناصر فنی مانند عناصر HTML، ساختار URL، تگ‌های عکس، سرعت بارگذاری صفحه و سایر عوامل نیز در خدمات سئو مهم هستند و موجب افزایش رتبه شما از سوی گوگل می‌شوند.

· بهبود ساختار سایت

مطمئن شوید که سایت شما دارای ساختار منطقی و آسان برای ناوبری است. سایت‌مپ و منوهای سایت مفید هستند.

· لینک‌سازی

ایجاد لینک‌های با کیفیت به وب‌سایت شما از سایت‌های دیگر می‌تواند به رتبه‌بندی شما در نتایج جست‌وجو کمک کند.

· نظر به تجربه کاربری (UX)

اطمینان حاصل کنید که وب‌سایت شما دارای تجربه کاربری مثبت و مفید است. این شامل طراحی ریسپانسیو، سرعت بارگذاری صفحه و دسترسی آسان به اطلاعات است.

· پیگیری و ارزیابی

خدمات سئو و بهینه سازی هیچ نقطه پایانی ندارد و شما باید به‌طور مداوم با مانیتورینگ و پیگیری عملکرد سایت با استفاده از ابزارهای تحلیل و گزارش‌دهی، به تغییرات انجام‌شده و تاثیر آنها بر رتبه سایت دقت کنید.

· کار با متخصصین سئو

در صورت نیاز، به کارشناس سئو متخصص مراجعه کنید. آنها می‌توانند به شما راهنمایی کنند و بهینه‌سازی حرفه‌ای‌تری برای سایت شما انجام دهند.

· پیشرفت مستمر

موتورهای جستجو به‌طور مداوم، الگوریتم‌های خود را به روز می‌کنند. بنابراین، به به‌روز نگه‌داشتن و بهبود مستمر وب‌سایت خود همواره فکر کنید.

خدمات بهینه‌سازی سایت باید به صورت مداوم انجام شود تا وب‌سایت شما بتواند در رقابتی دائمی در دنیای آنلاین پیشرفت کند.

هدف خدمات سئو
هدف سئو افزایش ترافیک ارگانیک و بهبود ارتباط، قابلیت اعتماد و اعتبار وب‌سایت در نظر موتورهای جستجو است.

و اما سخن آخر خدمات سئو

در این مقاله سعی کردیم درباره خدمات سئو به طور کامل با شما سخن بگوییم. همانطور که می‌دانید، سئو یک فرآیند پیچیده و دینامیک است که نیاز به توجه دقیق به جزئیات و بهبود مستمر دارد. با رعایت مواردی که در این مقاله به آن‌ها اشاره کردیم، می‌توانید وب‌سایت خود را بهبود داده و نتایج مثبتی در دستیابی به مخاطبان و مشتریان جدید داشته باشید.

درنهایت، اگر شما نیاز به خدمات سئو و بهنیه سازی سایت دارید، می‌توانید با ما در «سهامارکتینگ» تماس بگیرید و از خدمات ما در این رابطه استفاده کنید.

سها مارکتینگ، یک شرکت دیجیتال مارکتینگ است که با هدف احترام و یادگیری، همکاری و درنهایت خلق تجربه‌ای متفاوت راه‌اندازی شده‌است. ما در این شرکت با ارائه خدمات گسترده 360 درجه در زمنیه‌های مختلف به شما کمک خواهیم کرد تا در سفر راه‌اندازی و رونق کسب‌وکارتان راحت‌تر و بی‌دردسرتر مسیرتان را ادامه دهید.

منبع: searchengineland

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره نیاز دارید؟
پیمایش به بالا
اسکرول به بالا