آژانس دیجیتال سها مارکتینگ

بهترین زمان‌ پست‌گذاری در لینکدین

بهترین زمان‌ پست‌گذاری در لینکدین

ارسال مطلب در زمان مناسب می‌تواند به محتوای شما کمک کند تا در طولانی‌مدت عملکرد بهتری داشته باشید و بیشتر هم دیده شوید، اما؛ سوال اینجاست، بهترین زمان‌ پست‌گذاری در لینکدین، چه موقع است؟ از سوی دیگر بهترین روزهای هفته برای کسب بالاترین درگیری چطور؟

یادتان باشد، هر مخاطب، یک فرد منحصر‌به‌فرد است، بنابراین بازخورد آن نسبت به برند متفاوت خواهد بود و یک قانون کلی در واقع، برای همه نمی‌توان گفت. بااین‌حال، به نظر می‌رسد که برخی ساعت‌ها، به طور گسترده، پست بازخورد بهتری دارد. 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهترین زمان‌ انتشار پست در لینکدین و این که چطور می‌توانید زمان مناسب برای برند خودتان را کشف کنید با ما در سهامگ همراه باشید.

آیا به طورکلی زمان مناسب برای انتشار پست در لینکدین وجود دارد؟

همانطور که اشاره شد، متأسفانه هیچ زمان یا روزی که همیشه تضمین‌کننده دسترسی و درگیری بالا باشد، وجود ندارد. از آنجاکه مخاطبان هر برند متفاوت هستند و در مناطق زمانی مختلف و در زمان‌های خاصی از روز مشغول به کار هستند، قانون کلی برای بهترین زمان پست گذاری وجود ندارد.

با این حال، برخی اصول عملیاتی وجود دارد که برای همه کاربران مؤثرند. مشابه اکثر الگوریتم‌های شبکه‌های اجتماعی، سیستم پیشنهادی لینکدین اولویت زمان‌هایی است که مخاطب‌های بیشتری آنلاین هستند. 

برای کشف این زمان پیشنهاد می‌شود، از داده‌های آنالیتیک استفاده کرده و الگوهای فعالیت دنبال‌کنندگان خود را به طور دقیق‌تر مشخص کنید. 

هدف تولید محتوا در لینکدین
انتخاب بهترین زمان پست گذاری در لینکدین به هدف پست‌گذاری شما نیز بستگی دارد. آیا می‌خواهید آگاهی برند ایجاد کنید؟ ترافیک سایت را بالا ببرید؟ (Lead) یا سرنخ بگیرید؟

بهترین زمان پست گذاری در لینکدین چه موقع است؟

به‌طورکلی طبق تحقیقات ما، بهترین زمان پست گذاری در لینکدین ساعت 8 صبح تا 5 بعدظهر روزهای ‌شنبه تا چهارشنبه است. چرا که در این ساعات از روز، افراد اغلب؛ سرکار هستند و چند دقیقه از روز را برای استراحت به لینکدین خود سر می‌زنند.

وقتی به ساعت 8 تا 5 بعدظهر اشاره می‌کنیم، بدین معنی نیست که خارج از این ساعت، زمان پست گذاری در لینکدین نیست. چون عده‌ای از افراد ساعت 6 صبح وقتی از خواب بیدار می‌شوند، سراغ گوشی می‌روند یا وقتی از سرکار بر می‌گردند یعنی حوالی ساعت 6 عصر.

نکته‌ای که لازم است؛ در همین‌جا به آن اشاره کنیم این است، که روزهای پایان هفته ما با بسیاری از مناطق جهان متفاوت است. بنابراین در زمان انتخاب بهترین زمان پست گذاری در لینکدین به این تفاوت روزهای پایانی هفته توجه کنید.

بدترین زمان پست گذاری در لینکدین چه موقع است؟

به‌نظر می‌رسد شنبه، روز اول کاری در ایران، ساعت 6 عصر به بعد و روزهای آخر هفته که افراد بیشتر با خانواده و یا به سرگرمی و تفریح می‌پردازند، کمترین بازخورد را خواهد داشت.

9 نکته برای پیدا کردن بهترین زمان پست گذاری در لینکدین

در این قسمت به مهم‌ترین نکات در رابطه با زمان پست گذاری در لینکدین اشاره خواهیم کرد. پس همچنان همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید  از سیر تا پیاز درباره روش‌های دیجیتال مارکتینگ

۱- مناسب پرسونای مخاطب هدف‌تان پست بگذارید.

وقتی می‌خواهید به تولید محتوا در لینکدین بپردازید، از خود بپرسید: این پست را برای چه کسانی منتشر می‌کنید؟ اگر تمامی کاربران شما در یک حرفه یا صنعت کار می‌کنند، باز هم مشخص کنید که کاربران شما چه کسانی هستند، چه نیازها و دغدغه‌هایی دارند و هدف شما از پست‌گذاشتن در لینکدین چیست؟

۲- پست‌هایی که بازخورد بیشتر داشته را مرور کنید.

اگر مدتی هست که در لینکدین، پست می‌گذارید، داده‌های عملکرد خود را بررسی کنید و سعی کنید به قول معروف یک مخرج مشترک از آن‌ها به دست بیاورید. آیا بیشتر پست‌های برتر شما در زمان یا روز خاصی منتشر می‌شوند؟ برای تحلیل پست‌های‌تان می‌توانید از Analytics لینکدین کمک بگیرید. 

۳- رقبای خود را بررسی کنید.

صفحه رقبای خود را بررسی کنید، زمان پست‌گذاری آن‌ها را در نظر بگیرید. محتواهایی که تولید می‌کنند نیز مهم است. اگر محصول یا خدماتی که ارائه می‌دهید، مشابه است، ممکن است؛ مخاطبان مشترک داشته‌باشید. با بررسی رقبای خود، از آزمون و خطا پرهیز کنید.

بهترین زمان پست گذاری در لینکدین به نوع تجارت شما نیز بستگی دارد. در بازاریابی B2B، بهترین زمان پست‌گذاری قبل از شروع ساعت کاری و زمانی است؛ که افراد در حین رفت‌و‌آمد هستند.

در حالی‌که در تجارت B2C، بهترین زمان پست گذاری در لینکدین، خارج از ساعت‌های کاری یا ساعت ناهار است.

۴- زمان‌بندی پست گذاری در لینکدین را براساس منطقه زمانی مخاطب در نظر بگیرید.

اگر برندی بین‌المللی هستید، اطمینان حاصل کنید که در منطقه زمانی مناسب مخاطب هدف‌تان، پست‌تان را انتشار می‌دهید. چون در غیر این‌صورت، زمانی‌که شما پست‌تان را بارگذاری می‌کنید، مخاطبان هدف‌تان خواب هستند! 

استفاده از ابزار مدیریت رسانه‌های اجتماعی برای زمان‌بندی پست‌ها به شما کمک می‌کند تا پست‌های (LinkedIn) خود را در زمان مناسب منتشر کنید، مهم نیست که کجا هستید. به‌عبارت دیگر، اگر بهترین زمان برای انتشار پست شما به‌طورمثال ساعت 6 صبح روز سه‌شنبه باشد، با تنظیم آن، در ساعت مشخص، پست‌تان در لینکدین گذاشته می‌شود.

۵- نتایج پست گذاری خود را به‌طور مداوم بررسی و تغییر دهید.

پیدا کردن بهترین زمان پست در LinkedIn یک مسئله ثابت و یک بار آزموده نیست. بلکه، مخاطبان و استراتژی شما مدام باید تغییر کرده و در جهت رشد و تکامل پیش رود و شما باید برنامه انتشار خود را مطابق با این تغییرات تنظیم کنید.

بررسی تجزیه و تحلیل‌های LinkedIn به شما کمک می‌کند تا بهتر تصمیم بگیرید که آیا استراتژی شما درست بوده‌است؟ اگر متوجه شوید که آنچه قبل انجام می‌دادید، دیگر به کار نمی‌آید، ترس از تست زمان‌بندی جدید نداشته‌باشید؛ تغییر جزئی از رسانه‌های اجتماعی است!

۶- استمرار داشته باشید.

انتشار پست‌ها به‌صورت پایدار باعث جذب مخاطبان شما می‌شود و بهره‌وری اضافی از جمع‌آوری داده‌های تجزیه و تحلیل را دارد و داده‌های زیادتر به معنای فرصت‌های بیشتر برای آموختن آن چیزی است که مخاطبان شما به آن نیاز دارند. 

انتشار پیوسته؛ به کسب‌وکار شما کمک می‌کند تا در LinkedIn به مرور قابل تشخیص‌تر باشید و ارتباط بیشتری با نمایندگی‌های خود برقرار کنید و در پایان روز، وقتی که ارتباط معتبری با مخاطبان خود دارید، الگوریتم LinkedIn و همچنین عملکرد مالی شما بهتر خواهد شد.

بیشتر بخوانید  7 راهکار موثر در لینکدین مارکتینگ!
زمان مناسب برای پست گذاری در لینکدین
طبق بررسی‌های انجام شده، روزهای تعطیل و نیمه‌تعطیل، زمان مناسبی برای پست گذاشتن در لینکدین نیست و کمترین میزان بازخورد را خواهد داشت.

۷- به روانشناسی مخاطب توجه کنید.

برای بهره‌برداری کامل از انتشار محتوا در زمان مناسب، باید روانشناسی مخاطب بدانید. زمانی‌که شما درک خوبی از تمایلات و نیازهای روزمره کاربران خود در طول روز و زمان‌های مختلف دارید، بهتر می‌توانید در لینکدین و سایر پلتفرم‌ها، پست بگذارید. 

براساس یک مطالعه انجام‌شده توسط دانشگاه روچستر، در بین مردان و زنان در صنایع مختلف و مناطق جغرافیایی مختلف، اکثر افراد در روزهای چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه خوشحال‌تر هستند. بنابراین از این دانش، می‌توانید برای تولید محتوای سبک و سرگرم‌کننده در این روزها استفاده کنید و همچنین مطالب آموزشی خود را در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه به اشتراک بگذارید.

۸- به علائق مخاطب‌های خود در تولید محتوا توجه کنید.

نکته‌ی بعدی که موجب می‌شود، پست شما در لینکدین، بازخورد بیشتر بگیرد، این است که بررسی کنید، پرسونای شما چه نوع محتوا بیشتر دوست دارد؟ 

به‌عنوان مثال، اگر مخاطبان هدف‌تان بیشتر به محتوای ویدئویی علاقه دارند، منتشر کردن یک ویدئو در اوایل صبح (قبل از شروع کار) یا در زمان ناهار و استراحت، و حتی در انتهای روزکاری می‌تواند به شما بازخورد بیشتری بدهد، اما؛ در زمان‌هایی که افراد بیشتر در جلسات دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند، ویدیوها ممکن است،؛ کمتر مورد توجه قرار بگیرد. در چنین مواقعی؛ پیشنهاد می‌شود، به جای استفاده از محتوای ویدیویی، محتوای متنی منتشر کنید.

اگر کاربران شما ترجیح می‌دهند یا نمی‌توانند ویدئوهای شما را با صدا مشاهده کنند، پیشنهاد می‌شود، زیرنویس را به ویدئوهای خود اضافه کنید.

۹- از هشتگ‌های مناسب استفاده کنید.

هشتگ‌ها در پست‌های لینکدین تاثیر مهمی دارند. با قرار دادن هشتگ‌های مرتبط با موضوع پست، امکان دسترسی آسان‌تر کاربران به محتوا فراهم می‌شود. همچنین، هشتگ‌ها به پست شما در جستجوها و موضوعات مشابه برای دیگران نمایش داده می‌شوند، این باعث افزایش دیده‌شدن پست شما و جذب تعاملات بیشتر می‌شود. 

بهره‌گیری از هشتگ‌ها در پست‌های لینکدین، به شما اجازه می‌دهد که پست‌های خود را به گروه‌های مخاطبان موردنظر خود ارتباط دهید و در شبکه حرفه‌ای خود موثرتر به تبلیغات و اشتراک‌گذاری محتوا بپردازید.

هرچند وقت باید در لینکدین پست گذاشت؟

پاسخ کوتاه این است که به هدف شما از استفاده از لینکدین بستگی دارد. اگر می‌خواهید به‌طور فعال با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید و شبکه خود را توسعه دهید، باید به‌طور منظم پست بگذارید. به‌طور کلی، پیشنهاد می‌شود، هر هفته دو تا سه بار پست بگذارید.

البته، این مقدار به عوامل مختلفی مانند نوع محتوایی که منتشر می‌کنید، صنعت شما و مخاطبان‌تان بستگی دارد. اگر محتوای شما آموزشی یا انگیزشی است، می‌توانید با فواصل زمانی بیشتر پست بگذارید. اما اگر محتوای شما خبری یا مرتبط با صنعت‌تان هست، باید به‌طور منظم پست بگذارید تا از آخرین اخبار و روندها آگاه شوید.

استفاده از هشتگ در محتوای لینکدین
اگر زمان پست گذاشتن لینکدین خود را درست انتخاب کنید، میزان بازدهی از پست شما به طرز چشم‌گیری افزایش خواهد یافت.

و اما سخن آخر…

در این بخش سعی کردیم شما را با بهترین زمان پست گذاشتن لینکدین، صحبت کنیم. در صورتی‌که تمایل به تولید محتوا در زمینه لینکدین و … دارید، کافی است با ما تماس بگیرید.

«سهامارکتینگ» یک شرکت دیجیتال مارکتینگ است که با هدف احترام و یادگیری، همکاری و درنهایت خلق تجربه‌ای متفاوت راه‌اندازی شده‌است. ما در این شرکت با ارائه خدمات گسترده 360 درجه در زمنیه‌های مختلف به شما کمک خواهیم کرد تا در سفر راه‌اندازی و رونق کسب‌وکارتان راحت‌تر و بی‌دردسرتر مسیرتان را ادامه دهید.

منبع: hootsuite

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره نیاز دارید؟
پیمایش به بالا
اسکرول به بالا