آژانس دیجیتال سها مارکتینگ

نسخه طلایی تولید محتوا در لینکدین، از صفر تا صد

تولید محتوا در لینکدین

تولید محتوا در لینکدین یکی از تاثیرگذارترین راه‌ها برای دیده شدن در این پلتفرم قدرت‌مند تجاری است. با این حال، بسیاری از صاحبان کسب‌وکار این فرصت را به راحتی از دست می‌دهند و دلیل‌شان برای این اهمال کاری هم این است که: “من نویسنده نیستم!”

اما یادتان باشد، تولید محتوا در لینکدین، نه تنها موجب افزایش اعتبار کسب‌وکارتان می‌شود، بلکه کمک‌تان می‌کند تا مخاطب بیشتر پیدا کنید. از سوی دیگر در حفظ نام برندتان نیز بسیار موثر است.

در این مطلب از سهامگ قصد داریم، شما را با نحوه تولید محتوای لینکدین و انواع آن، استراتژی محتوای لینکدین و … آشنا سازیم. پس تا انتهای نوشته همراه‌مان باشید.

چگونه در لینکدین محتوای خود را شروع کنیم؟

برای نوشتن یک محتوای لینکدین حرفه‌ای شیوه HRP، بسیار کارآمد است. اجزای این چارچوب عبارت‌اند از:

· قلاب (Hook)

یک تیتر جذاب و کارآمد، همان قلاب تولید محتوا در لینکدین است. قلاب، می‌تواند مدل‌های مختلف باشد، احساسی را در مخاطب برانگیزد، کنجکاوی را جرقه بزند یا به طور مستقیم با مخاطب صحبت کند.

· پاداش (Reward)

بخش دوم هر محتوایی، قسمت Reward آن است. در این بخش به خواننده، به دلیل تعامل با محتوا پاداش دهید. برای پاداش‌دادن، می‌توانید از لیست‌ها، داستان‌ها، برنامه‌های گام به گام یا ایده‌های تحریک‌کننده استفاده کنید. یادتان باشد، فراتر از قسمت قلاب باید به مخاطب خود چیزی ارائه دهید. محتوای شما باید به خواننده آموزش دهد، ترغیبش کند یا در او حس همدلی و درک متقابل ایجاد کند.

· فراخوان به عمل (Prompt)

بخش پایانی محتوای شما در لینکدین، مشابه تمامی نوشته‌ها، باید “فراخوان به اقدام” داشته باشد و مخاطب را ترغیب کند تا کاری انجام دهد. برای فراخوان به اقدام، می‌توانید سوالی بپرسید، چیزی را به عنوان هدیه ارائه دهید یا یک مسیر مشخص را پیشنهاد دهید.

انواع محتوا در لینکدین
برای تولید محتوا در لینکدین به دنبال ایده‌های ناب و خلاق باشید.

انواع فرمت‌های تولید محتوا در لینکدین

در این قسمت به معرفی انواع فرمت‌های محتوا برای لینکدین می‌پردازیم تا فضای صفحه‌تان را متنوع‌تر و کارآمدتر سازید.

1. لیست‌های متنی (Text-only Listicles)

محتواهای کوتاه و شماره‌گذاری شده که به طور مستقیم اطلاعات باارزشی را به مخاطب منتقل می‌کنند. به عنوان مثال، “۵ استراتژی برای شبکه‌سازی موثر”

2. خبرنامه‌‎های لینکدین (LinkedIn Newsletters)

خبرنامه‌های لینکدین به شما این امکان را می‌دهند تا به طور منظم محتوای باارزش را با دنبال‌کنندگان خود به اشتراک بگذارید. می‌توانید در مورد به روزرسانی‌های صنعت، بینش‌ها یا تجربه‌های شخصی خود بنویسید و خود را رهبر و متخصص در حرفه‌تان معرفی کنید.

3. سوالات یا نظرسنجی‌های لینکدین (Question posts or LinkedIn polls)

این نوع تولید محتوا در لینکدین شامل پرسش و پاسخ یک سوال یا ایجاد یک نظرسنجی مرتبط با صنعت یا زمینه کاری شما است. به عنوان مثال، “کدام پلتفرم رسانه اجتماعی را برای بازاریابی ترجیح می‌دهید؟” این سبک تولید محتوا موجب تعامل سریع شما با فالورهای‌تان می‌شود و دسترسی به پست را بالا می‌برد.

4. ویدیوهای بومی لینکدین (Native LinkedIn Videos)

ویدئوهایی که به طور مستقیم در لینکدین آپلود می‌شوند و موضوع‌های مرتبط با زمینه کاری شما را پوشش می‌دهند. موضوع‌های این سبک تولید محتوا در لینکدین می‌تواند مطالب آموزشی، مصاحبه یا … باشد. استفاده از ویدئوهای بومی در محتوای لینکدین، آمار اشتراک‌گذاری آن‌ها را بالا می‌برد.

بیشتر بخوانید  تولید محتوای یوتیوب برای مبتدیان، از ایده تا انتشار!

طبق گفته «جنینفر بانتینگ»، ویدیو اکنون 20 برابر بیشتر از سایر فرمت‌های محتوا در لینکدین به اشتراک گذاشته می‌شود.

5. جملات جذاب تک‌خطی (Engaging one-liners)

بیانیه‌ها یا نقل قول‌های کوتاه و تاثیرگذار مرتبط با حرفه شما که می‌توانند نظرات شما یا شخصیت‌های برجسته صنعت‌تان باشند. اگر پستی عالی در پلتفرم دیگری دارید، می‌توانید از آن به عنوان یک تک‌خطی استفاده کنید. می‌توانید برای تنوع بیشتر، اسکرین‌شاتی از آن پست در پلتفرم دیگر اضافه کنید.

6. پست‌های شخصی (Personal Posts)

پست‌های شخصی شامل دستاوردها، چالش‌ها و درس‌های آموخته شده‌ای است که به شما اصالت می‌بخشد و با شبکه شما ارتبط برقرار می‌کند.

7. اینفوگرافیک‌های بصری (Visual infographics)

اینفوگرافیک‌ها نمایش‌های بصری جذابی از داده یا اطلاعات هستند که می‌توانند مفاهیم پیچیده را به تصاویر قابل هضم تبدیل کنند. اینفوگرافیک‌های بصری محتواهای به شدت قابل اشتراک هستند که به شدت قابل اشتراک هستند و می‌توانند افکار و اطلاعاتشان را به اشتراک بگذارند.

بهترین محتواهای لینکدین
از جمله بهترین محتواهای تولید شده در لینکدین، پست‌هایی هستند که درباره داستان موفقیت خود یا برندتان صحبت می‌کنید. این نوع پست‌ها به تخصص و اعتبار شما اشاره می‌کنند.

12 گام موثر برای تولید محتوای جذاب در لینکدین

لینکدین با وجود بیش از 1 میلیارد کاربر و بیش از 134 میلیون کاربر فعال، یک فضای بسیار مناسب برای فعالیت است. %40 از بازاریابان B2B اعتقاد دارند، این پلتفرم کاردرست، بهترین کانال برای هدایت مشتریان باکیفیت است.

بنابراین با وجود این تعداد کاربر در آن، اهمال کاری در تولید محتوای لینکدین، یک اشتباه آشکار و جبران‌ناپذیر است که فرصت‌های بسیاری را از شما می‌گیرد.  برای تولید محتوای LinkedIn لازم است، به نکات زیر توجه کنید:

1. شناخت مخاطب هدف در لینکدین

برای جذب مخاطب بیشتر در LinkedIn، لازم است که مخاطب هدف خود را بشناسید. نیازها، علائق و چالش‌های آن چیست و محتوای لینکدین شما چگونه به آن‌ها پاسخ می‌دهد؟

2. تولید محتوای قدرتمند و حرفه‌ای در لینکدین

از آنجاکه این پلتفرم، یک شبکه اجتماعی قدرتمند است که به اعتبار شما می‌افزاید، تولید محتوا در آن باید با دقت انجام شود تا شما به عنوان منبع اصلی اطلاعات نزد مخاطب خود اعتبار کسب کنید. از جمله ایده‌های ناب در تولید محتوای آن، موارد زیر هستند:

  • تهیه لیستی از برترین پادکست‌ها یا کتاب‌ها درباره یک موضوع خاص
  • راهنمای استفاده از ابزارهای موثر در رشد کسب‌وکار تخصصی‌
  • نقد و بررسی محصولات یا خدمات کسب‌وکار برای کمک به مقایسه و تصمیم‌گیری نهایی.

3. ایجاد عنوانی جذاب برای محتوای لینکدین

عنوان اولین چیزی است که مخاطب می‌بیند. استفاده از عناوین گیرا، مختصر و مرتبط با موضوع، علاقه بازدیدکنندگان را برمی‌انگیزد و ترغیب‌شان به کلیک روی محتوای شما می‌کند. برای جذاب‌تر کردن عناوین، از کلمات عمل‌گرا، اعداد و سوال‌ها استفاده کنید.

4. استفاده از فرمت‌های متنوع در تولید محتوای لینکدین

در تولید محتوا برای لینکدین، فقط از یک فرمت پیروی نکنید. تصویر، ویدئو، اینفوگرافیک، محتوای صوتی و حتی از قالب‌های تعاملی مانند نظرسنجی‌ها، آزمون‌ها هم بسیار موثر و کاربردی هستند.

بیشتر بخوانید  محتوای سبز چیست؟

5. استفاده از لحن جذاب و گیرا در تولید محتوای لینکدین

لحن تولید محتوا در لینکدین، باید جذاب، گیرا و حرفه‌ای باشد. از اصطلاحات تخصصی‌ بیش از حد استفاده نکنید. این کار مانع ارتباط شما با مخاطب‌های‌تان می‌شود.

6. تولید محتوای لینکدین براساس تقویم محتوا

برای تولید محتوای خود، تقویم محتوایی داشته‌باشید و براساس آن پیش روید. ثبات در لینکدین اهمیت زیادی دارد. با به‌روزرسانی در تولید محتوای لینکدین، پایداری خود را به اثبات برسانید.

7. تولید محتوای تعاملی در لینکدین

یکی دیگر از انواع محتواهایی که در لینکدین می‌توانید تولید کنید، محتوای تعاملی است. با این شیوه می‌توانید ارتباط موثرتری با مخاطب برقرار کرده و به نظرات و سوالات آن‌ها پاسخ دهید و در بحث‌ها شرکت کنید.

8. استفاده از هشتگ‌ها به طور استراتژیک

هشتگ‌ها به محتوای لینکدین شما کمک می‌کنند تا به مخاطبان گسترده‌تری دست یابید. هشتگ‌های مرتبط با صنعت خود را پیدا کرده و در پست‌هایتان از آن‌ها استفاده کنید. با این حال، از تعداد زیاد هشتگ‌های غیرمرتبط پرهیز کنید؛ چند هشتگ انتخاب شده با دقت، بهتر از فهرستی طولانی از هشتگ‌های بی‌ارتباط عمل می‌کند.

یادتان باشد خواننده‌ها اغلب؛ حوصله خواندن پست‌های طولانی را ندارند. بنابراین محتواهای لینکدین شما هرچه کوتاه‌تر و مختصرتر باشد، بهتر دیده و خوانده می‌شود.

9. استفاده از ابزارهای تحلیل در استراتژی محتوا

از ابزارهای تحلیل لینکدین برای رصد عملکرد و شناسایی پربازدیدترین محتواهای خود استفاده کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر دنبال ایده‌هایی برای تولید محتوا در لینکدین باشید که هم‌راستا با نیاز مخاطب شما باشد و ارتباط بهتری با آن‌ها برقرار کند.

10. استفاده از گزینه مقاله در لینکدین

یکی از انواع محتواهای لینکدین، نوشتن مقاله است. نشر مقاله در لینکدین، موجب افزایش اعتبار و تعداد مخاطب‌های‌تان خواهد شد. محتواهای طولانی‌تر با فرمت مقاله را در فید لینکدین خود به اشتراک بگذارید.

11. همکاری با دیگران

دعوت از دیگران برای تولید محتوا در لینکدین، موجب افزایش دامنه مخاطب‌های شما می‌شود. از افراد حرفه‌ای و هم‌راستا با تخصص خود، دعوت کنید تا پست یا وبینار مشترک با هم برگزار کنید. این کار موجب شده تا پروفایل شما به افراد بیشتری معرفی گردد.

12. اشتراک‌گذاری داستان‌های موفقیت‌تان

مردم عاشق پایان‌های خوش هستند. داستان‌ موفقیت خود، موانعی که بر آن‌ها غلبه کرده‌اید یا پیروزی‌های مشتریانتان را بنویسید. این داستان‌ها می‌توانند خوانندگان شما را ترغیب کرده و محتوای لینکدین‌تان را صمیمی و دوستانه‌تر سازد.

و اما سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم، یک مطلب جامع و کامل درباره تولید محتوای لینکدین بنویسیم و به شما کمک کنیم تا با نحوه تولید محتوا در لینکدین، انواع تولید محتوا و روش‌های موثر و افزایش تعامل در این پلتفرم معتبر، اطلاعاتی در اختیارتان بگذاریم.

چنانچه قصد تولید انواع محتوا، بهبود استراتژی و در کل خدمات 360 درجه مارکتینگ دارید، ما در «آژانس دیجیتال مارکتینگ سها» آماده خدمت به شما هستیم.

«آژانس دیجیتال سها مارکتینگ»، یک شرکت معتبر در این زمینه است که به همراه افراد متخصصش در زمینه‌های مختلف، قادر است به شما کمک کند تا تعامل بیشتری در حرفه خود داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر، کافی است، با ما تماس بگیرید.

 

منابع: forbes/ linkedin/ dripify/ thijskraan

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره نیاز دارید؟
پیمایش به بالا